Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Миргородські депутати ухвалили звернення до Президента, Прем’єр-міністра та НКРЕКП щодо ситуації з цінами на газ

16 грудня на засіданні 4-ї сесії  депутати ухвалили звернення депутатів Миргородської міської ради до Президента України, Прем’єр-міністра України, НКРЕКП щодо ситуації з цінами на газ та його транспортування.

Про це повідомили у Миргородській міськраді.

“Громада Миргорода, як і мешканці інших міст та сіл України, стурбована підвищенням тарифів на газ та послуги з розподілу природного газу для населення. Це питання  винесли першим для обговорення на засідання 4-ї сесії Миргородської міської ради, що відбувається 16 січня”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Полтавська обласна рада вимагає від Президента України, Прем’єр-міністра України, Уряду та НКРЕКП негайно врегулювати проблему із підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги

Звернення депутатів Миргородської міської ради до Президента України, Прем’єр-міністра України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)

Жителі Миргородської міської територіальної громади, як і всі мешканці України, занепокоєні стрімким зростанням ціни за природний газ та його розподіл, процедурами тарифоутворення в цій галузі, а також механізмом нарахування плати за транспортування газу. Особливої актуальності це набуває у зв’язку зі значним погіршенням фінансового стану та низької платоспроможності населення і суб’єктів господарювання внаслідок впроваджених обмежень, пов’язаних із пандемією коронавірусу.

Надавачем послуг з розподілу природного газу для споживачів Миргородської територіальної громади є Акціонерне товариство “Оператор газорозподільчої системи “Полтавагаз”. Тарифи на послуги з розподілу природного газу, що надаються AT “Полтавагаз”, є завищеними, несправедливими й невиправданими з точки зору ринку. Так, до 01.01.2021 року для споживачів AT “Полтавагаз” діяв тариф 1,19 грн. за 1 м3 на місяць (без ПДВ). У грудні 2020 року підприємством оприлюднено розрахунки планового тарифу на послуги розподілу природного газу в розмірі 2,316 за 1 м3 на місяць (з ПДВ), що майже вдвічі більше попереднього тарифу.

Прийняте рішення стало причиною обурення споживачів AT “Полтавагаз” та призвело до значної соціальної напруги в громаді, що може мати в подальшому суттєві негативні наслідки в соціальній і бюджетній сферах та в секторі економіки. Крім того, ситуація значно загострюється через неналежну якість наданих підприємством послуг та відсутність співпраці зі споживачами та органами місцевого самоврядування. Акціонерне товариство “Оператор газорозподільчої системи “Полтавагаз” займає монопольне становище на території обслуговування споживачів у Полтавській області і позбавляє жителів нашої громади права вибору.

Зважаючи на вищевикладене, враховуючи численні скарги споживачів AT “Полтавагаз”, з метою недопущення зростання соціальної напруги серед населення просимо терміново вжити дієвих заходів щодо врегулювання проблемної ситуації та розглянути можливість знизити несправедливі й невиправдані складові тарифу за розподіл природного газу та, у зв’язку з наявністю значних родовищ природного газу на території Полтавської області, встановити пільговий тариф на природний газ для населення області.

Нагадаємо, 15 січня миргородці вдруге вийшли на акцію протесту проти підвищення тарифів.

Система Orphus Поделиться на fb