Ви тут:
Суспільство Україна 

Степанов розповів, як проводитимуть вакцинацію проти COVID-19

Вакцинація відбуватиметься на базі існуючих кабінетів щеплень (станом на грудень 2020 року в Україні їх налічується 11 346). За умови використання всіх кабінетів в усіх регіонах, щотижнево можливо здійснювати близько 2,8 млн щеплень.

Про це повідомив Міністр охорони здоров’я Масим Степанов під час брифінгу.

“Також планується створити мобільні бригади з імунізації, які за умови забезпечення всіма необхідними засобами для здійснення вакцинації здатні здійснювати до 190 000 щеплень на тиждень. Крім того, буде задіяна мережа сімейних лікарів (станом на 15 грудня 2020 року в Україні працює 23 795 лікарів первинної медичної допомоги). За умови повноцінного залучення до імунізації всіх лікарів первинної медичної допомоги розрахункова кількість щеплень становитиме 2,9 млн на тиждень. Крім того, розглядається можливість створення тимчасових центрів вакцинації”, – розповів Степанов.

За його словами, на першому етапі розгортання кампанії вакцинації планується охопити імунізацією такі пріоритетні групи, як медпрацівники, особливо ті, що в умовах стаціонарів надають медичну допомогу хворим на COVID-19; військовослужбовці ЗСУ, які беруть участь в ООС; працівники соціальної сфери, які відвідують людей похилого віку; особи, які перебувають у закладах із надання довгострокового догляду та підтримки (інтернатах, будинках для осіб похилого віку тощо) та персонал, який працює в таких закладах. Очікується, що вакцини для здійснення першого етапу вакцинації буде отримано вже у лютому 2021 року.

Читайте також: COVAX схвалила заявку України щодо вакцини від COVID-19, перші поставки очікують у березні

На другому етапі планується вакцинація: людей віком від 60 років, включаючи тих, які відносяться до груп медичного ризику; працівників закладів освіти, працівників структур, які забезпечують безпеку держави, включаючи Державну службу України з надзвичайних ситуацій, представників Нацполіції України та ЗСУ.

На третьому етапі, що буде характеризуватися помірною доступністю до вакцин, щеплення проводитимуться решті пріоритетних груп, а саме людям віком від 18 до 59 років, які відносяться до груп медичного ризику, та іншим категоріям населення та професійним групам, які мають вищий ризик захворювання на коронавірусну хворобу.

“Через різні вимоги до зберігання вакцин проти COVID-19 МОЗ розробляє відповідні логістичні плани, щоб жодної дози вакцини не було втрачено. До процесу зберігання та транспортування вакцин залучатимуться як державні потужності, так і приватні компанії”, – зазначив Степанов.

Система Orphus