Ви тут:
Суспільство 

Ожеледиця на дорогах: які лайфхаки убезпечать від падінь

Вже кілька днів поспіль на дорогах України ожеледиця.

Через опади та мінусову температуру практично відразу утворюється ожеледь. В таких умовах пішоходам потрібно бути вкрай уважними. 

Читайте також: Як уникнути травматизму під час ожеледиці: поради

Тому можна скористатись лайфхаками, які убезпечать від падінь під час ожеледиці, пише інформаційна агенція “Погляд”. Для цього використовують наждачний папір, лейкопластир чи, навіть, клей “Момент”.

Кращий варіант при ожеледі – це рифлена підошва з хорошими протекторами.

Уникнути травм під час ожеледиці допоможуть знімні підошви із якісної гуми зі сталевими шипами. Не дуже елегантно, утім  ризик падіння значно зменшується.

Як варіант, можна скористатися накладками “антилід” у різних варіаціях (обручі, ланцюжки й т. ін., що надягають на підошви).

Наждачний папір – надійний захисник від ожеледиці

Наклейте на підошву щільну тканину або наждачний папір, використовуючи при цьому клей, який не розчиняється у воді. Наклеювати краще кілька невеликих шматків задля створення ефекту рельєфу. Такого захисту від ожеледиці вистачить  на тиждень.

Клей “Момент” 

Обережно нанесіть його на підошви, після повного висихання розітріть “шкіркою” до стану шорсткості. Такого “антильоду” вистачить на тиждень.

Лейкопластир – швидка допомога

Купуємо в аптеці рулонний лейкопластир на тканинній основі. На суху й теплу підошву та на каблук наклеюємо смужки пластиря хрест на хрест. Цей спосіб простий і доступний, але не довговічний, оскільки працюватиме лише 2-3 дні.

Набійки з поліуретану

У взуттєвих майстернях також рекомендують м’які набійки з поліуретану (за бажанням можна прошипувати) та металеві набійки (з шипами, цвяшками). “Цокати” на них в громадських місцях не дуже приємно, проте на слизькій дорозі будете почуватися впевнено.

 

 

 

ФОТО: Главком

Система Orphus