Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині передали на баланс громадам ще чотири амбулаторії загальної практики сімейної медицини

3 грудня перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін передав декларації про завершення будівництва чотирьох амбулаторій загальної практики сімейної медицини головам громад області.

Новозбудовану амбулаторію у селі Шевченкове передали на баланс Решетилівської громади, у селі Світлогірське – на баланс Кобеляцької територіальної громади, у селі Галущина Гребля – на баланс Драбинівської громади, а амбулаторію у Малій Перещепині на баланс Новосанжарської громади.

Амбулаторії будували за рахунок субвенції з державного бюджету у рамках програми “Велике будівництво”. 

“До кінця року плануємо здати в експлуатацію усі 29 амбулаторій. Вони збудовані з урахуванням сучасних будівельних норм і стандартів. Просторі, доступні для людей із інвалідністю. В амбулаторіях створені всі умови для надання місцевим мешканцям якісних і доступних медичних послуг, проведення ранньої діагностики захворювань. Тепер завдання місцевої влади – підібрати кваліфіковані кадри, насичувати об’єкти додатковим обладнанням”, – наголосив Дмитро Лунін.

В амбулаторії Шевченкового, наприклад, окрім кабінетів лікарів, є денний стаціонар, кабінет для щеплень, який має окремий вхід, та великий зал очікувань. Тут працюватимуть сімейний лікар та дві медсестри. До речі, в ній побудували й житло для медпрацівників.

“Наше головне завдання донести якісну медичну послугу до сільського населення”, – сказала голова Решетилівської міської громади Оксана Дядюнова.

Дмитро Лунін порадив передбачити в амбулаторіях місця для аптечного пункту і стоматологічного кабінету.

До речі, в амбулаторії у Світлогірському хочуть розмістити ще відділення екстренної медичної допомоги.

В амбулаторіях ще не ввімкнули опалення та освітлення. Наразі там встановлюють меблі та обладнання.

Нагадаємо, під Полтавою відкрили одну з найбільших амбулаторій області.

Система Orphus