Ви тут:
децентралізація Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Велике будівництво”: під Полтавою відкрили одну з найбільших амбулаторій області

20 липня у мікрорайоні “Садовий”, що у селі Розсошенці Щербанівської ОТГ, відкрили амбулаторію загальної практики сімейної медицини – одну з найбільших в області.

Будівництво амбулаторій на Полтавщині здійснюється у рамках Національної програми “Велике будівництво”. Цьогоріч в області заплановано ввести в експлуатацію 29 амбулаторій.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов підкреслив, що влада передала об’єднаній громаді об’єкт у повній будівельній готовності.

“Це перша амбулаторія, яку ми відкриваємо у рамках “Великого будівництва”. Вона є найбільшою. Площа понад 400 кв.м. Тут працюватиме до 7 сімейних лікарів. Обладнана денним стаціонаром, всім необхідним медичним обладнанням, комп’ютерною технікою, щоб на сучасному рівні надавати якісні медичні послуги. Сама ідея децентралізації полягає у наближенні послуг до населення. Оскільки ця громада досить велика, тут проживає більше 15 тисяч населення, ця амбулаторія є важливим об’єктом. Ми передали громаді об’єкт у повній будівельній готовності. Нині відповідальність на себе повинна взяти ОТГ, щоб запустити і розпочати приймати перших відвідувачів”, – зазначив Олег Синєгубов.

Голова Щербанівської ОТГ Ігор Процик повідомив, що амбулаторія розпочне приймати перших пацієнтів за два тижнів.

Читайте також: У серпні на Глобинщині планують відкрити амбулаторію сімейної медицини

Амбулаторія відповідає всім вимогам, в тому числі й доступності для різних категорій громадян, енергоефективна й оснащена необхідним медобладнанням: бінокулярами, медичними центрифугами, біохімічними та гематологічними аналізаторами, апаратами для визначення рівня глюкози, аквадисциляторами.

Проєкт фінансувався коштом державної субвенції та місцевого бюджету. Загальна кошторисна вартість – більше 13 мільйонів гривень.

Система Orphus