Ви тут:
Комуналка Полтавщина Споживач Суспільство 

“Мапа комерційного обліку” покаже, скільки тепла знадобилось на опалення вашого будинку у листопаді, – “Полтаватеплоенерго”

Листопад цього року видався помірно прохолодним і доволі сухим. Температура повітря останнього місяця осені коливалась від максимальних позначок +10°С на початку до мінімальних -4°С в середині листопада.

Загалом, цьогоріч завершальний місяць осені був доволі теплим, як і минулого року, але з меншою кількістю опадів і без температурних рекордів, повідомляють у пресслужбі “Полтаватеплоенерго”.

Останній місяць цьогорічної осені був помірно теплий і без погодних аномалій. Температура коливалась в межах допустимих значень для цього періоду року. Найнижчою була температура 18 листопада -4°С , а найтеплішим був день 2 листопада, коли стовпчик термометра показував майже +10°С тепла. Загалом цьогорічний листопад, за даними Полтавського обласного гідрометеорологічного центру (був доволі теплим і сухим із середньою температурою зовнішнього повітря +3,2°С, що майже на +1.9°С перевищило норму. Якщо ж порівнювати цьогорічний листопад із минулорічним , то він був лише дещо прохолоднішим, ніж торік. Проте завершення цьогорічної осені, а саме зниження нічної температури повітря істотно вплинуло на обсяги теплоспоживання житлових будинків для опалення помешкань споживачів. 

Окремо слід відзначити, що цього року чимало громад житлових будинків, чиї багатоповерхівки обладнані комерційними приладами обліку теплової енергії (а таких будинків у нашому місті понад 95%), дослухалися до порад підприємства  і на початку звітного місяця (у періоди значного підвищення температури зовнішнього повітря) теплової енергії взагалі не споживали. 

Нарахування за опалення споживачам, які мешкають у будинках, оснащених приладами обліку теплової енергії, залежать передусім від обсягів теплової енергії, спожитої ними в розрахунковому місяці. Ці обсяги визначаються за показниками будинкового теплового лічильника, які фіксуються на початку і в кінці місяця (для поточних нарахувань — у листопаді цього року) і розподіляються між мешканцями багатоповерхівки пропорційно до опалювальної площі кожної оселі. При цьому вартість 1 Гкал тепла (тариф) для всіх побутових споживачів однакова.

Скільки тепла спожили мешканці багатоповерхівок з будинковими тепловими лічильниками?

Цього року понад 95% полтавців розраховуються за опалення за даними будинкових лічильників теплової енергії, які визначають фактичну кількість тепла, що знадобилася на опалення їхніх багатоповерхівок. Як завжди, на початку місяця фахівці “Полтаватеплоенерго” розміщують в он-лайн сервісі “Мапа комерційного обліку”  дані про теплоспоживання у житловому фонді Полтави, Карлівки, Решетилівки, Машівки і Котельви за попередній розрахунковий період. Нині ці відомості вже оновлені за підсумками листопада поточного року.

Нагадаємо, уже четвертий опалювальний період поспіль вона містить не лише інформацію про стан оснащення житлового фонду нашого міста і чотирьох райцентрів області приладами комерційного обліку теплової енергії , а й дані, актуальні для поточного розрахункового періоду для кожного будинку окремо. Відомості, подані в «Мапі комерційного обліку», упродовж опалювального періоду оновлюються щомісяця.

Традиційно “Мапа комерційного обліку”  містить адресну інформацію про кожну багатоповерхівку, мешканцям якої «Полтаватеплоенерго» надає послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води. Якщо в будинку встановлений комерційний (будинковий) вузол обліку теплової енергії, то в інформаційному блоці про нього будуть відображені такі відомості: дати зняття попередніх та поточних показників приладу обліку, самі показники, загальна площа житлових приміщень у будинку, обсяг споживання теплової енергії і питоме споживання (кількість теплової енергії, що прийшлася на 1кв. м опалювальної площі).

Нагадуємо, що для споживачів найбільш корисною величиною є питоме споживання, адже саме цей показник дає можливість вирахувати орієнтовну вартість послуги з централізованого опалення в розрахунковому періоді та порівняти теплоспоживання з іншими схожими житловими будинками. Для визначення ж вартості опалення достатньо помножити питоме споживання на опалювальну площу оселі на чинний тариф (Гкал/кв).  Сума, що вийде в результаті, відображатиме вартість фактично отриманої домогосподарством послуги з централізованого опалення без урахування пільг та субсидії.

Мешканцям житлових багатоповерхівок, збудованих і введених в експлуатацію після 2000-х років (де, крім будинкового теплового лічильника, наявна технічна можливість встановити індивідуальні (квартирні) лічильники теплової енергії), нагадуємо: на мапі для ваших житлових будинків відображені тільки показники будинкового приладу обліку тепла і часові рамки зняття цих показників.

Якщо ж у багатоповерхівці, де мешкає споживач, будинковий лічильник теплової енергії поки що не встановлений, нарахування за послуги підприємства він може побачити в «Особистому кабінеті споживача» який також функціонує цілодобово. 

Як відшукати адресну інформацію на “Мапі комерційного обліку”?

Інтерфейс сервісу максимально простий та інтуїтивно зрозумілий для будь-якого користувача. Щоб знайти свій будинок, достатньо вибрати в полі «Місто» свій населений пункт. У полі «Вулиця» необхідно почати вводити назву вулиці — і за мить з’явиться список вулиць, які починаються на схожі буквосполучення, з якого слід обрати відповідну назву. Залишається так само знайти в списку, що випадає, свій номер будинку (і номер вводу чи корпусу, якщо такий є). Клікнувши на «Показати», користувач побачить усю актуальну інформацію щодо обраної багатоповерхівки.

Наприклад, у формі адреси вводимо: Полтава, вул. Великотирнівська, 37/1 ввід. 1. Сервіс покаже не тільки місце розташування цього будинку на карті, а й усю актуальну інформацію щодо нього за листопад.

Система Orphus