Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

До 80-річчя Полтавського інституту післядипломної педагогічної освіти відкрили STEM-лабораторію

До 80-річчя Полтавського обласного інституту післядиломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського  10 грудня у закладі відкрили STEM-лабораторію.

“Її наповнення включає інтерактивну панель IQ Touch; ноутбук; цифровий вимірювальний комп’ютерний комплекс вчителя (для проведення дослідів на уроках фізики, хімії, біології); ЗD-принтер; набір ЗD-ручок, – розповідає методистка математики Інституту Ольга Лозинська. – Створення лабораторії відкриває широкі можливості для поширення елементів STEM-освіти в освітньому процесі, допомагатиме популяризувати науково-технічні, математичні та інженерні професії ще зі шкільної парти. Учителі матимуть змогу навчитися наочніше пояснювати необхідний матеріал та допомагати учням вчитися критично мислити і вдало комбінувати знання для вирішення реальних життєвих ситуацій”.

Цього ж дня відбулося святкове онлайн-зібрання до ювілею закладу, під час якого колектив «остроградівців» привітали заступниця міністра освіти і науки України Любомира Мандзій, заступниця голови Полтавської обласної ради Лілія Руроєва, директорка Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації Віта Ковальська, ректор ДЗВО  «Університет менеджменту освіти» НАПН України Микола Кириченко.

 Любомира Мандзій зокрема зазначила, що ювілей – це завжди можливість: написати звіт, побудувати плани та досягти їх.

“Здобутки, які має ваш Інститут, свідчать про те, що вам, безперечно, є чим пишатися. Тримайте руку на пульсі: опановуйте нові методики, будьте цікавими для вчителів і залучайте найкращих до своєї роботи – так, як ви вмієте це робити”, – сказала пані Любомира.

Прозвучали вітання від колег – директора Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Павла Хобзея, ректорки Одеської академії неперервної освіти Любові Задорожної, ректорки Харківської академії неперервної освіти Любові Покроєвої, міжнародних партнерів – представниці проєкту IREX «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність» Олени Тараненко.

Директор ПОІППО ім. М. В. Остроградського Віталій Зелюк у окреслив основні віхи розвитку закладу та завдання діяльності Інституту на майбутнє:

“Хочу висловити вдячність Полтавській обласній державній адміністрації, Полтавській обласній раді за сприяння в розвитку і зростанні потенціалу нашого Інституту. Також дякую усім педагогам, які обирають нас. Ми маємо надійну матеріально-технічну базу та гарних фахівців – викладачів і методистів – для того, щоб навчання учителів було якісним. Наш Інститут активно реагує на всі виклики сьогодення і в своїй роботі впроваджує всі сучасні інновації. Створено центр підтримки дистанційної освіти, медіалабораторію та STEM-лабораторію. 80-річчя Інституту – це не фініш, а новий етап, який засвідчує зрілість”.

Нині інститут виконує ключову роль у реалізації реформи НУШ на Полтавщині. Цьогоріч підготував до роботи в Новій українській школі 100 % (3 953) педагогів початкової школи Полтавщини, а також 859 учителів іноземної мови, 286 учителів інтегрованого курсу «Мистецтво», 574 заступників директорів закладів освіти та 570 директорів.

Довідка. Заснований Інститут 1940 року. Він пройшов шлях від Обласного шкільного методичного кабінету, що розміщувався в 4-х кімнатах допоміжного приміщення 1-ї школи по вулиці Ванцетті (нині Міщенка), 9, до потужного комунального закладу післядипломної педагогічної освіти. На сучасному етапі ПОІППО ім. М. В. Остроградського – це 2 навчальні корпуси, один із яких інженерно-лабораторний із тренінговим центром, гуртожиток для слухачів та колектив зі 100 співробітників, об’єднаних у відділи, центри й кафедри. Щороку тут підвищують кваліфікацію на курсах післядипломної освіти 5 500 осіб. Різними формами позакурсової діяльності щороку охоплюється також не менше ніж 5 000 педагогічних працівників. А загалом у 1940– 2020 роках інститут забезпечив підвищення кваліфікації у формі курсової підготовки для чверті мільйона педагогів.

Система Orphus