Ви тут:
Суспільство 

День зимового сонцестояння: сьогодні найкоротший день у році

У 2020 році День зимового сонцестояння припадає на 21 грудня.

Це означає, що 21 і 22 грудня – найкоротші дні у році, а ніч з 20 на 21 грудня – була найдовшою. У такому положенні сонячний диск затримається на 3 дні. Вже через 3 дні Сонце почне поступово здійматися над горизонтом, а світловий день почне збільшуватися, пише 24 канал.

За даними Укргідрометцентру, у Полтаві цього дня сонце зійшло о 07:36, а зайде – о 15:46.

У данину предки вірили, що день зимового сонцестояння є найенергетичнішим у році. Це вдалий час для очищення і оновлення. Цього дня зазвичай проводили обряди, які мали на меті збільшити кількість врожаю в майбутньому році. На заході “старого” Сонця люди розпалювали ритуальні багаття, над якими читали молитви, щоб “нове” Сонце швидше набирало позитивну енергію.

Читайте також: Народні прикмети на 21 грудня – день Анфіси: що сьогодні віщує природа

Цього дня сприятливо проводити обряди, націлені на фінансову стабільність, аби позбутися від енергії, яка тягне вас у борги та безгрошів’я.
Зазвичай у цей день жінки та дівчата займалися рукоділлям. Говорили, що прясти 21 грудня потрібно обов’язково на самоті, пише Radiotrek. У День зимового сонцестояння не можна сваритися, лаятися, злитися на оточуючих, а також скупитися. Вважається, що щедрі в новому році будуть обдаровані подвійно, а скупі отримають по заслугах.
На думку астрологів, зимове сонцестояння сприятливе для того, щоб підбити підсумки року, позбутися всього непотрібного і продумати плани на майбутнє. Вважається, що в цей час можна загадати бажання: енергія Сонця посприяє його виконанню.

 

 

Система Orphus