Ви тут:
Суспільство 

Народні прикмети на 21 грудня – день Анфіси: що сьогодні віщує природа

У церкві 21 грудня шанували пам’ять Анфіси Римської, котра постраждала за віру під час гонінь, організованих щодо християн в V столітті. У переказі сказано, що хрестив її Амвросій Медіоланський, пам’ять якого вшановується 20 грудня.

Про це інформує Depo.ua.

Одного разу дружина градоначальника запропонувала Анфісі прийняти аріанське хрещення, яке вважало, що Ісуса і Бога-батька не існує. Анфіса відмовилася це зробити, за що була спалена на багатті.

21 грудня дівчата зазвичай займалися рукоділлям. Це було зручно, перш за все, тому що від снігу удома ставалосвітло, і можна було займатися роботою до настання вечора. Говорили, що рукоділлям займатися і працювати 21 грудня потрібно обов’язково на самоті. Якщо ж усамітнитися не виходило, то можна було спочатку провести спеціальний обряд від того, аби не врекли. Умільці могли оповити шовкову нитку навколо зап’ястя, щоб палець голкою не вколоти. Цей обряд, за народними віруваннями, захищав від гикавки і позіхання. Сама вишивка теж володіла чарівною силою, а тому, часто в ній зашифровували різні слова і символи. Популярні були червоні і білі кольори, які символізували відповідно кров і світло. Також з білим кольором пов’язували святість, чистоту, невинність.

За старих часів кожна дівчина до весілля повинна була мати придане, власноруч зшите і прикрашене вишивкою. Ось і починали на Анфіси-умілиці “за шиття на прийдешнє життя”.

Народні прикмети на 21 грудня:

Тихий і морозний день – зима буде м’якою і сніжної

Синиці 21 грудня шукають укриття – чекай хуртовини

Якщо людина народилася 21 грудня, то буде небагатослівною і привітною. В якості талісмана рекомендується носити агат

Завірюха почалася 21 грудня – влітку буде багато опадів

Снігопад віщує дощове літо

Синиці з самого ранку цвірінькають – прикмета до того, що вночі мороз вдарить

Якщо ж 21 грудня птиці під дахом ховаються – буде заметіль.

Система Orphus