Ви тут:
децентралізація Суспільство ТОП-новина Україна 

Акциз на пальне залишається в місцевих бюджетах: рішення Верховної Ради

15 грудня Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому проєкт Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» №4100-д від 05.11.2020.

Одним з найголовніших бюджетних питань для громад було збереження зарахування до бюджетів місцевого самоврядування частини (13,44%) акцизного податку на пальне, повідомляє Асоціація міст України, повідомляють у пресцентрі ініціативи “Децентралізація”.

Народні депутати під час розгляду Законопроєкту №4100-д підтримали поправки за збереження зарахування до доходів загального фонду бюджетів місцевого самоврядування. 

Нагадаємо, напередодні представники Асоціації міст України звернулися до Президента України, Голови Верховної Ради України, голів депутатських фракцій та груп з вимогою підтримати збереження на постійній основі зарахування до доходів загального фонду бюджетів місцевого самоврядування 13,44 % акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального.

“Для деяких громад акцизний податок – це важлива та суттєва частина доходу до бюджету. Завдяки отриманим грошам з цього податку, вони можуть ремонтувати дороги та школи, допомагати медичним закладам, зокрема забезпечувати лікарні таким необхідним кисневим концентратом. Не виняток і Полтавська область. Приміром, Оржицька територіальна громада недоотримає до бюджету 3 мільйони гривень, якщо скасують місцевий акциз на пальне, а це – ремонт однієї дороги між населеними пунктами або дитячого садка”, – зазначили у Полтавському регіональному відділенні Асоціації міст України.

Система Orphus