Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

10 та 100 тисяч гривень: виплати на Полтавщині медикам та їх сім’ям у разі захворювання чи смерті від COVID-19

У Полтавській області, в рамках Комплексної програми соціального захисту населення на 2013-2020 роки, передбачена матеріальна допомога медикам, які захворіли на COVID-19, та їх сім’ям у разі загибелі медика від цієї хвороби.

Програмою передбачена виплата 10 тисяч гривень медику, який на передовій бореться з COVID-19, у випадку захворювання. Для отримання допомоги в акті розслідування має бути вказано, що лікар захворів на COVID-19 саме на роботі.

На засіданні постійної комісії Полтавської облради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення депутати обговорили механізм визнання того, що лікар захворів у лікарні, та спрощення процедури надання такої допомоги.

Читайте також: Положення про порядок надання грошової допомоги та соціальний захист населення: у Полтавській облраді відбулося засідання постійної комісії

Депутат Полтавської облради Максим Середа відзначив, що Програмою передбачена допомога лише тим лікарям, які працюють в інфекційних відділеннях чи лікарнях. Це близько десятої частини всіх медиків, які є в області.

“Зараз всі сімейні лікарі та їх медсестри, працівники екстреної меддопомоги та мобільних бригад знаходяться на передовій і мають найбільший ризик захворіти на COVID-19”, – зауважив Максим Середа.

За словами директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктора Лисака, на Полтавщині на COVID-19 вже перехворіли 1600 лікарів. Ризик захворіти мають всі медики.

“Навесні в області був випадок, коли лікар помер від COVID-19. Але, згідно з актом розслідування, не підтвердилося, що захворювання відбулося на роботі”, – повідомила Корнієнко.

Для уникнення різних бюрократичних аспектів Максим Середа запропонував виключити з переліку документів для отримання матеріальної допомоги з обласного бюджету акт розслідування.

Читайте також: У Полтавській області показники захворюваності та смертності одні з набільших в Україні, – Віктор Ляшко про ситуацію з COVID-19

Тобто – надавати допомогу всім лікарям, які захворіли на COVID-19. Адже, якщо лікар захворів на роботі, згідно з актом Н1, то це нещасний випадок на виробництві і відповідальна за це особа понесе відповідальність.

“Якщо не змінити порядок надання допомоги лікарям, то в наступному році кошти, передбачені на це, залишаться не освоєними. Допомогу, начебто, й давали, але – не дали. А ми ж хочемо реально підтримати лікарів. Потрібно, щоб всі лікарі, які борються з коронавірусною інфекцією, мали змогу, у разі захворювання, отримати матеріальну допомогу. Для Фонду соцстраху акт Н1 має бути, а от для отримання коштів з обласного бюджету ми повинні його скасувати”, – зазначив Максим Середа.

На наступний рік на виплату медикам в обласному бюджеті передбачають 5 млн грн.

Депутати рекомендували подати на розгляд сесії доопрацьований проєкт рішення.

 

Система Orphus