Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У вишиванки з Решетилівки “одягали” Ющенка, Кличка, Яценюка, Ляшка та Мухарського

Зараз у Полтавській області працюють над просуванням решетилівської вишивки “білим по білому” до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Вишивка “білим по білому” поширена по всій території України. Однак в деяких регіонах вишивають лише окремі техніки – наприклад, “солов’їні вічка” чи “ламана гілка”. У Решетилівці всі техніки зібрали разом і створюють вироби, які відрізняються від інших, своєю вишуканістю та композиційністю, розповідає художній керівник Решетилівської майстерні художніх промислів “Соломія” Сергій Колінченко.

“Якщо здалеку подивитись на вишивку “білим по білому”, то ми бачимо саме вирізування, а якщо ближче – то вже бачимо вишивку білими ниточками. Решетилівська вишивка – це композиція з багатьох технік. Людина, яка оволоділа цими техніками, може зробити композицію. Одним регіонам притаманні “солов’їні вічка”, в інших – “ламана гілка”. А ми це все зібрали докупи. Наша вишивки вирізняться вишуканістю й композиційністю”, – говорить Сергій Колінченко.

Читайте також: Подання решетилівської вишивки до Репрезентативного списку ЮНЕСКО: триває опитування

Ручна вишивка “білим по білому” – дуже скрупульозна робота. На одну сорочку, блузу чи сукню вишивальниці можуть витратити від місяця до півроку. Все залежить від об’єму роботи та складності композиції. Майстриня Валентина  Богуцька нині вишиває сукню. Планує її завершити за півтора місяці.

“Загалом вишивкою займаюся з 2005 року. Навчилась цьому у бабусі. Вишиваючи, я відпочиваю. Звісно, з віком вже й очі болять. Дуже довго не можу працювати. Але якщо є замовлення, то щоб людина швидше отримала готовий виріб, буває, що і по 12 годин вишиваю. Говорили, що мою блузу, яку я вишивала, придбала народна депутатка у Верховній Раді, а хто саме не знаю”, – розповідає майстриня.

Читайте також: Унікальна вишивка “білим по білому” – гордість Полтавщини, – Катерина Рижеченко

Майстерня працює з 2004 року. З того часу майстри виготовили вишиванки для багатьох відомих людей в Україні. Про деяких розповів Сергій Колінченко.

“Ющенку робили вишиванку, у нього на 2-3 см руки довші, ніж стандартно у людини. Шили сорочку й Миколі Мозговому. Приїжджав Віталій Кличко у Полтаву, ми його там “роздягли” й одягли вишиванку. Робили вишиванку й для Арсенія Яценюка, є і його розміри. Співпрацювали з Національним олімпійським комітетом. Була олімпіада в Латинській Америці, там є принц, то нашу сорочку йому дарували. Представники організації “Молодіжні лідери”, їздили в Європу, й говорили, що даруватимуть нашу сорочку Дональду Туску. Антін Мухарський приїжджав і теж вже має сорочку “білим по білому”. В Офісі Президента є відділ протокольних процедур, то навіть звідти замовляли”, – розповів Сергій Колінченко.

 

Система Orphus