Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Унікальна вишивка “білим по білому” – гордість Полтавщини, – Катерина Рижеченко

27 жовтня, під час пресконференції у Полтавській ОДА, заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко обговорила з майстрами просування вишивки “білим по білому” до Репрезентативного списку ЮНЕСКО.

“Вишивка “білим по білому” є унікальною. Яка, перш за все, асоціюється з Решетилівкою та Полтавською областю. Я вважаю, що сорочка вишита “білим по білому” має бути в кожного. Це і гордість, і унікальність. Це найкращий подарунок, який можна зробити”, – сказала Катерина Рижеченко.

Директор КУ “Полтавський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи Полтавської обласної ради” Дмитро Соколов розповів про процес просування вишивки “білим по білому” до Репрезентативного списку ЮНЕСКО.

“До кінця року необхідно підготувати всі документи та подати їх до Міністерства культури. До 15 лютого потрібно створити репрезентативний фільм на 5-7 хвилин. Взагалі, процедура внесення до ЮНЕСКО — це процес не одного року”, – відмітив Дмитро Соколов.

За словами Катерини Рижеченко, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль обіцяв прискорити цей процес.

На створення фільму Полтавська ОДА виділила 120 тисяч гривень.

Говорили майстри, під час пресконференції, й про авторське право. Вони наголосили, що більшість майстрів не проти, щоб використовували їхні композиції. Але в такому випадку потрібно вказувати хто виконав роботу та хто є автором.

Заступник директора з культурно-освітньої роботи Всеукраїнського центру вишивки та килимарства, майстер з вишивки, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Алла Кісь поділилася історією замовлення вишиванки для Королеви Великої Британії.

“Мені особисто, близько трьох років тому, надійшло замовлення, від дипломатів з Києва, на виготовлення вишиванки для Єлизавети ІІ. Це було несподівано, але приємно. На той момент я працювала у ліцеї. Я досить прискіпливо обирала орнаменти та підбирала тканину. Ми зробили опис, як це має бути, склали у коробку та передали на Київ замовникам”, – розповіла Алла Кісь.

Система Orphus Поделиться на fb