Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

У трьох містах та чотирьох ОТГ Полтавщини провели моніторинг політик кризового реагування на COVID-19

У Полтаві, Кременчуці, Зінькові, Білоцерківській, Пирятинській, Опішнянській та Коломацька ОТГ провели моніторинг політик кризового реагування на COVID-19.

Моніторнг проводився в рамках проекту благодійної організації “Благодійний фонд “Стабілізейшен Суппорт Сервісез”, що реалізується за підтримки Чорноморського Трастового Фонду (Black Sea Trust for Regional Cooperation), який є проєктом Німецького фонду Маршалла США (German Marshall Fund of the United States). 

В усіх містах, які взяли участь у моніторингу, та Пирятинській ОТГ були прийняті превентивні заходи з протидії коронавірусу, приймались рішення щодо захисту найбільш вразливих верств населення, та щодо створення фінансових стимулів для лікарів, забезпечення гарячим харчуванням.

В усіх населених пунктах, в яких проводився моніторинг, були вжиті заходи, направлені на недопущення поширенні коронавірусу, а саме запроваджені карантинні обмеження, встановлені нові правила прийому громадян та надання послуг.

Якщо порівнювати ситуацію в містах та ОТГ, то в ОТГ переважно приймали лише ті рішення, що були “спущені з міністерств”, а в містах приймались додаткові рішення з огляду на специфіку міста та індивідуальні показники захворюваності. Найбільше рішень приймалося в м. Кременчук і, як наслідок, ми можемо спостерігати, що місто спустилось в рейтингу захворюваності з лідера по захворюваності в області в аутсайдери: станом на вересень 2020-го року Кременчук мав близько 20 нових випадків захворювань на коронавірусну хворобу на день. Для порівняння в Полтаві у вересні фікусувалося близько 120 випадків щоденно. Серед ОТГ лідером по прийняттю рішень з пом’якшення наслідків та протидії інфекції є Пирятинська ОТГ.

Зокрема, загальнонаціональними заходами з протидії коронавірусу було передбачено припинення міжміського та міжрегіонального сполучення. В цих умовах органам місцевої влади довелось вирішувати питання доставки лікарів та інших працівників, задіяних у соціально значущих галузях, до місць роботи. Великі міста, такі як Полтава та Кременчук, запровадили позачергове та безкоштовне перевезення людей, які відповідають за життєдіяльність міста та лікарів, а в Пирятинській ОТГ вільний автомобільний парк передали на потреби лікарням.

Проаналізувавши офіційні документи, можна зробити висновок, що на момент виділення коштів з міського чи обласного бюджету не було статистичних даних щодо необхідної кількості захисних масок, дезінфекторів, захисних костюмів, тощо.

Всі закупівлі проводились виходячи з існуючого стану накопичення матеріальних цінностей до місцевого матеріального резерву за 1 квартал 2020 року або фінансових спроможностей місцевих бюджетів. Таким чином можна спостерігати хаотичне виділення коштів на протидію розповсюдження коронавірусної хвороби, зняття фінансування з цільових Програм.

Звіт_проєкту_Полтавська_область_1

Система Orphus