Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

У полтавському університеті реалізовуватимуть грантову програму із медіаосвіти

24 листопада у Центрі дослідження полтавської журналістики ПНПУ імені В. Г. Короленка підписали угоду про виконання грантового проєкту «Формування інфомедійної грамотності у школярів, які проживають у сільській місцевості та ОТГ».

Як повідомили у ПНПУ імені В.Г.Короленка, грант надається для підтримки поширення інфомедійної грамотності з метою розвитку навичок критичного сприйняття інформації в Україні через реалізацію ідей від команд закладів вищої освіти в освітній, дослідницькій та сферах, що проводяться у співпраці з полтавським вишем у рамках проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність – національне розгортання».

Угоду від університету підписали ректор професор Микола Степаненко і завідувач кафедри журналістики Світлана Семенко. Громадська організація «ПОЛТАВСЬКИЙ “ПРЕСА КЛУБ”» (керівник ГО – Ірина Курочка) стала партнером проєкту, а також адмініструватиме бюджет.

“Грант наданий за проєктом «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», що виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольств США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією Української преси”, – йдеться у повідомленні.

Цільова аудиторія проєкту – учні і вчителі із сільської місцевості та ОТГ, його мета – вироблення навичок розпізнавання маніпулятивної медіа інформації, здатність аналізувати і критично сприймати медіатексти, формування критичних навичок використання у навчальній діяльності інформації, розвиток критичного мислення, формування аудіовізуальної грамотності, посилення стійкості школярів перед дестабілізуючою силою впливу неправдивої інформації.

Програма проєкту передбачає серію тренінгів для вчителів сільських шкіл, спрямованих на упровадження медіаосвіти на уроках української мови, української та зарубіжної літератур. Для школярів викладачі кафедри журналістики підготували тренінги, навчальні ігри, вебінари, воршопи. Серед запропонованих тем такі: «Як розпізнавати фотоманіпуляції в медіа», «Протидія фейкам в інформаційному просторі», «Написати есей: впливати, але не маніпулювати», «Реклама: що, де і коли ми споживаємо», «Інтерв’ю: маніпуляції проти хитрощів» та ін.

Фото: ПНПУ

Система Orphus