Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтавській ОДА показали модель комплексної інформаційної системи області

Дана система включає в себе створення електронних реєстрів для ОМС, реєстрів для ОДА, впровадження регіональної системи для ЦНАП та підключення до неї всіх ЦНАП області, впровадження комплексного рішення для ведення реєстрів громад органами місцевого самоврядування регіону

Заступник голови Полтавської ОДА Богдан Бабіч презентував модель комплексної інформаційної системи області.

“В Україні розроблено систему взаємодії інформаційних ресурсів органів державної влади «Трембіта», реалізується концепція «Держава у смартфоні». Це коли на заміну багатьох послуг приходить одна – наприклад, єМалятно (комплексна послуга реєстрації новонародженого), це коли не треба стояти в черзі в ЦНАП, навіть не треба очікувати 5 хвилин, тому що функціонують адаптовані під потреби ЦНАП системи запису на прийом , де люди самі обирають зручний день і час, а прийом здійснюється з точністю до однієї хвилини; це коли сидячи в кафе із смартфону можна замовити довідку про місце проживання і через 15 хвилин отримати результат. А далі, ми зробимо так, що людям взагалі непотрібно буде отримувати ніякі довідки, зникнуть черги і всі послуги переведемо в онлайн. А для цього необхідне комплексне рішення – на регіональному рівні це створення комплексної інформаційної системи Полтавської області”, – написав на своїй сторінці у Facebook Богдан Бабіч.

Читайте також: У Полтавській ОДА створюють електронні реєстри для підключення до національної системи “Трембіта”

Заступник голови ОДА наголосив, що реалізувати цю модель комплексної інформаційної системи – реально.

“Ми мінімізуємо людський фактор, а також виключимо корупційну складову. Для обміну даними між реєстрами кращим рішенням є використання універсальної шини даних (за зразком Естонської системи обміну даними «X-road»). Таку технологію ми плануємо використати для створення комплексної регіональної інформаційної системи щоб оцифрувати всі бізнес-процеси органів виконавчої влади і забезпечити автоматичний обмін даними між кожним суб’єктом інформаційного процесу (ОМС, місцевими державними адміністраціями, підприємствами, установами, судами, нотаріусами, громадянами). Тобто реалізувати концепцію G2G, G2B, G2C. Це не мрії, тому що впродовж останніх 7 років ми працювали над створенням комплексної муніципальної інформаційної системи Кременчука, яка довела свою ефективність, а програмне забезпечення Кременчуцького ЦНАПУ визнано одним з кращих в Україні”, – додав він.

Фото: pexels

Система Orphus