Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

“Не йдеться про те, що діти в 5 років мають сісти за парти”: Шкарлет про організацію 12-річного навчання у школах

Тимчасовий очільник Міністерства освіти і науки України Сергій Шкарлет зазначив, що до обговорення організації 12-річного навчання у школах долучились дитячі психологи, педагоги, низка політиків та представники ЗМІ. А така активність вкотре підтверджує запит суспільства на те, щоб середня освіта в Україні відповідала найкращим практикам світу.

Про це він написав у своєму Telegram-каналі.

Втім, Сергій Шкарлет розуміє, що діти у 5 і 6 років мають різні рівні психофізичного розвитку. До того ж організація освітнього процесу для них повинна бути зовсім різна.

“Не йдеться про те, що діти в 5 років мають сісти за парти на 35 хвилин уроку. Натомість, обговорюються нові форми здобуття знань та набуття компетентностей із подальшою зміною державних освітніх стандартів і програм.У світі сьогодні багато країн розпочинають навчання дітей з п’яти років. Такий досвід мають США, Велика Британія, Нідерланди та інші країни. Нам же потрібно врахувати особливості української школи”, – написав очільник МОН.

Нагадаємо, раніше Сергій Шкарлет зазначав, що Міністерство освіти розпочало дискусію щодо термінів навчання у школах. За його словами, у деяких країнах ЄС навчання розпочинають у 5 років і закінчують у 17-річному віці.

Реформу Нової української школи в Україні розпочали втілювати у 2017 році. Вона передбачає 12-річне навчання у школі.

 

 

Система Orphus