Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Скільки повинно тривати шкільне навчання: у МОН розпочали дискусію

Дискусія, яка не перший рік триває в освітній спільноті з приводу термінів початку та завершення шкільного навчання, у жодному разі не передбачає повернення десятирічки. А відмова від 12-річної шкільної освіти – це абсолютний фейк.

На цьому наголосив т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет під час наради з обговорення актуальних питань діяльності місцевих органів управління у сфері освіти, повідомляє пресслужба Міносвіти.

“Для мене є абсолютно зрозумілим, чому саме 12-річна система. Це загальноєвропейська тенденція. Наприклад, у Німеччині, в деяких федеральних землях, дитина не зможе вступити до магістратури, якщо в неї попередньо немає 15,5 років навчання: 12 років школи і 3,5 роки бакалаврату. Оскільки я періодично змушений спростовувати різноманітні інформаційні “вкиди” про зміну тривалості загальної середньої освіти, вкотре переконуюсь у необхідності  більш активної комунікації із суспільством щодо цього питання”, – підкреслив Сергій Шкарлет.

Він звернув увагу на те, що передусім потрібно вести діалог із батьками, які, на відміну від освітян, все ще мають більше запитань, ніж відповідей про 12-річну школу.  

“Перебуваючи у відрядженнях в регіонах та спілкуючись з батьками школярів, неодноразово чув обурення з приводу того, що діти будуть закінчувати школу у 18-19 років. Але є інші, не менш вагомі аргументи на користь 12-річної школи. Тому це питання було й залишається відкритим для фахової дискусії. Ми маємо напрацювати необхідні рішення, щоб 12-річна шкільна освіта діяла, стала зручною та ефективною для дітей, педагогів, батьків”, – наголосив очільник МОН. 

Під час обговорення питання було зазначено, що у деяких країнах ЄС навчання розпочинають із 5 років і закінчують у 17.

“Це варто обдумати, враховуючи стандарти Нової української школи, та обговорити на педрадах, в інститутах підвищення кваліфікації, з батьками. МОН розглядає всі пропозиції “за” і “проти”. Наголошую, що дискусія є відкритою, і допоки не будуть напрацьовані оптимальні варіанти, жодних рішень МОН не ухвалюватиме”, – сказав Сергій Шкарлет.

Нагадаємо, реформу Нової української школи в Україні розпочали втілювати у 2017 році. Вона передбачає 12-річне навчання у школі.

Система Orphus