Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині 791 ліжко забезпечене централізованою подачею кисню

У Полтавській області відпрацьована мережа з 26 лікарняних закладів, які надають медичну допомогу хворим та підозрілим на COVID-19 з загальною кількістю ліжок 1 375.

Про це повідомив на апаратній нараді у голови Полтавської облдержадміністрації заступник директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Ігор Куделич.

За словами заступника директора Департаменту охорони здоров’я, для надання підтримуючої кисневої терапії, за наявності тяжкої гострої респіраторної інфекції, в області 791 ліжко забезпечені централізованою подачею кисню. Зокрема, у Полтавській обласній клінічній інфекційній лікарні збільшили кількість ліжок з киснем з 10 до 83.

На ранок 9 листопада 702 ліжка у лікарнях першої хвилі забезпечені киснем та 89 у лікарнях другої хвилі. Передбачається розгортання додатково ліжок із кисневою підтримкою до 80% від загального ліжкового фонду визначених закладів”, – додав він.

Голова ОДА Олег Синєгубов наголосив, що забезпеченість закладів охорони здоров’я області лікарськими засобами для лікування хворих на COVID-19 знаходиться на постійному контролі.

Дійсно, зараз гостро стоїть питання підведення кисню. Ми маємо нарощувати темпи. Кошти є, вони знаходяться вже на місцях. Прошу акцентувати увагу на простіших способах підведення кисню до ліжкомісць. Маємо максимально забезпечити киснем. Не менш важливим є питання щодо забезпечення лікарськими засобами хворих на коронавірус. Відповідно до протоколу хворі мають лікуватися безкоштовно. Тож мова йде про оперативну закупівлю ліків. Із 26 лікарень є такі, що забезпечені не стовідсотково. Тож, у найкоротший термін лікарні мають виправити цю ситуацію”, – зазначив Олег Синєгубов.

Нагадаємо, за минулу добу у Полтавській області лабораторно підтвердили 261 новий випадок захворювання на COVID-19. З початку карантину в регіоні на коронавірус вже захворіли 12 тисяч 205 жителів.

Система Orphus