Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Будівництво та боротьба з коронавірусом: Олег Синєгубов розповів про перший рік на посаді голови Полтавської ОДА

12 листопада голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов зустрівся з представниками ЗМІ з нагоди першого року перебування на посаді.

Цього разу прес-конференція відбулась з дотриманням карантинних обмежень. Її можна переглянути і в онлайн-режимі.

На початку зустрічі Олег Синєгубов розповів про проекти “Великого будівництва” на Полтавщині. Зокрема, про збудований кардіоцентр, приймальне відділення обласної лікарні, ЦНАП у Полтаві, школу у Заводському на Лохвиччині, трасу Київ-Харків в межах Полтави.

Читайте також: Полтавський кардіодиспансер передали на баланс комунального підприємства

Реалізація деяких проектів ще триває: паркінг для карет “швидкої”, сільські амбулаторії, бетонка Дніпро-Решетилівка, дорога Чорнухи-Лубни.

“Найбільше, що турбує полтавців, це питання доріг. Завершили першу чергу об’їзної дороги Полтави, яка допомогла розвантажити місто від вантажівок, які їдуть в бік Дніпра чи Кременчука. Нині на завершальному етапі розроблення проекту другої частини об’їзної. До кінця 2022 року  Укравтодор планує реалізувати другу чергу. Тобто, фактично зробити повністю об’їзну дорогу Полтави на трасі Київ-Харків. Також Полтавська область єдина, яка змогла запозичити кошти в державному банку на будівництво дороги Чорнухи-Лубни. Це були 37 км абсолютно непроїзної дороги. А це 11 сіл, підвезення дітей до опорних шкіл, сільська медицина та інші соціальні послуги”, – розповів Олег Синєгубов.

Голова облдержадміністрації зазначив, що з початку своєї роботи на посаді відновили спілкування з громадськістю. Для цього створили громадські ради, які стали майданчиком для обговорення проблемних питань — зустрічались з представниками промисловості, учасниками АТО/ООС, аграріями.

Розповів Олег Синєгубов і про боротьбу з коронавірусом у Полтавській області. Для закупівлі медичного обладнання скоординували роботу держави, місцевої влади, бізнесу та волонтерів. З місцевих бюджетів на боротьбу з COVID-19 було спрямовано 152,2 млн грн, а приватний сектор надав допомогу лікарням області на 173 млн грн.

“Говорити, що ми були на 100% готові до коронавірусу, не можна. Тому що, до пандемії не був готовий ніхто у світі. В області було 306 апаратів ШВЛ, зараз їх вже 411. Невдовзі отримаємо державну субвенцію – близько 20 млн грн для забезпечення ліжкомісць киснем. Це пріоритетне завдання для збільшення ліжкового фонду. Адже зараз в області заповнено вже близько 70% ліжок”, – розповів Олег Синєгубов.

За новою адміністративно-територіальною реформою у Полтавській області створені 4 райони — Полтавський, Миргородський, Кременчуцький та Лубенський.

“Ми маємо оперативно створити під них районні державні адміністрації, оскільки це стосується й формування бюджетів районів. Ряд повноважень від органів державної влади переходять до ОТГ, в тому числі і фінансові. Відомо про префектів, але це ще проекти законів, тому говорити, як це буде реалізовано, ще зарано”, – повідомив голова ОДА.

За словами Олега Синєгубова, цьогоріч у планах було реалізувати й інші проекти, але на заваді став карантин.

“2020 рік був анонсований як рік будівництва та медицини. Основні плани, які ставили собі на рік, ми їх виконали. Всі невдачі, які наразі є, пов’язані, в тому числі, з карантином. Ми хотіли зробити ще більше, є довгобуди – це філармонія, басейн на Петра Юрченка. Звісно, нам хотілося їх зробити швидше, ще у 2020 році. Однак карантин вніс свої корективи”

Переглянути прес-конференцію Олега Синєгубова можна нижче.

Система Orphus