Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Під Полтавою відкрили першу чергу об’їзної дороги

24 липня на дорозі Київ-Харків-Довжанський відкрили першу чергу дороги в обхід Полтави. Це один з наймасштабніших інфраструктурних об’єктів цього року. Загальна протяжність дороги становить 5,5 км.

Це 90-метровий залізобетонний шляхопровід, 400-метрова залізобетонна естакада, 518-метрова металева естакада висотою 30 метрів, кільцева транспортна розв’язка, а також дворівнева транспортна розв’язка європейського рівня. Нова дорога сполучатиме автомобільні шляхи М-03 Київ-Харків-Довжанський та М-22 Полтава — Олександрія. Об’їзна дорога розпочинається з Супрунівської розв’язки і закінчується розв’язкою у Розсошенцях.

На відкриття дороги до Полтави приїхали заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко, голова Укравтодору Олександр Кубраков, голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов та голова Служби автомобільних доріг у Полтавській області Іван Краповницький.

Заступник голови Офісу Президента Кирило Тимошенко розповів, що зараз вже триває розробка проекту другої черги обходу Полтави.

“Це один з об’єктів національної програми “Велике будівництво”. Ще минулого року на цьому місці було просто поле. Зараз це вже об’їзд Полтави, який дозволить розвантажити місто. Паралельно вже триває проектування другої черги обходу міста, щоб люди, які їдуть з Києва до Харкова і навпаки могли заїжджати до Полтави. І це дуже розвантажить місто. Зараз в Україні будують 3 тис. 800 км доріг у рамках програми”, – розповів Кирило Тимошенко.

Голова Укравтодору Олександр Кубраков уточнив, що друга черга обходу Полтави буде готова за два роки.

Трасу М-03 будують з 2003 року. Мабуть, це найдовший проект Світового банку в Україні. Все ж таки, в цьому році ми добудовуємо цю трасу до Полтави. Повним ходом будуємо ділянку Полтава-Валки. Зараз переходимо до другої черги. Сподіваюсь, що темпи будівництва будуть такими ж швидкими. Думаю, що за два роки об’їзна Полтави буде повністю готова. З точки зору проектів “Великого будівництва”, Полтавщина одна з найпріоритетніших областей. Окрім, траси М-03 будується великий об’єкт — траса Н-31 Дніпро-Решетилівка. У Полтавській області вона буде цементно-бетонною, плануємо повністю завершити її в цьому році”, – розповів Олександр Кубраков.

Нині триває ремонтні дороги на трасі М-03 Київ-Харків у межах Полтави. За словами голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова, ремонт цієї ділянки повністю завершать до кінця серпня цього року.

“Паралельно вже на завершальних етапах ремонт траси М-03 Київ-Харків-Довжанський у межах Полтави. Кілька років вона не ремонтувалась і була непроїзною. Наприкінці серпня цю ділянку ми відремонтуємо. На цей ремонт була виділена державна субвенція, оскільки ні місто, ні область не могли профінансувати такий великий об’єкт”, – прокоментував Олег Синєгубов.

Нагадаємо, Кирило Тимошенко та Олександр Кубраков вже відвідували Полтавщину 17 липня. Тоді вони інспектували нічне будівництво дороги Н-31 Дніпро-Решетилівка.

Будівництво об’їзної дороги стартувало 21 червня 2017 року у рамках співпраці України та Світового банку. Загальна вартість проєкту — 79 млн 65 тис. 432,29 дол. США. Контракт укладено 4 жовтня 2016 року з компанією “Onur Taahut Tasimacilik Insaat Ticaret ve Sanayi Anonim Sirketi” (Туреччина).

Загалом, на дорозі М-03 побудовано три сучасних об’їзних для перенаправлення транспортних потоків в обхід населених пунктів: с. Покровська Багачка (ділянка км 220+782 — км 228+000), с. Красногорівка (ділянка км 275+000 — км 282+000), а також Полтава. У 2020 році планується завершення реконструкції обходу Лубен (ділянка км 197+000 – км 210+000).

Фото – ОКІА “Новини Полтавщини”.

Система Orphus