Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

За те, що хворих на COVID-19 лікують у коридорах відповідає місцева влада, – Скалецька

27 жовтня в Україні зафіксували ще 6677 нових випадків захворювання на коронавірус. В деяких регіонах хворих лікують у коридорах лікарень, бо у палатах вже немає місць.

Ексміністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька пояснила, чому склалась така ситуація і хто за це відповідає, інформує 24 канал.

“Весною було визначено, скільки ліжок є в інфекційних лікарнях і скільки треба ще підготувати в разі збільшення потреби. Центральна і місцева влади мають свої завдання та обов’язки. А тому місцева влада мала проаналізувати всі свої лікарні і визначити, які будуть приймати таких пацієнтів”, – розповіла Скалецька.

Читайте також: Люди набагато більше бояться залишитися без роботи, ніж захворіти на COVID-19, – Павло Ковтонюк

Тобто це повністю лежить на відповідальності місцевої влади.

“Якщо раптом місцева влада розуміє, що не вистачає ресурсів і вони зробили все, що могли, тоді є питання до керівника області. Звичайно, якщо ми говоримо про центральні закупівлі, про спроможність бюджету, то також необхідно залучати уряд”, – відмітила Зоряна Скалецька.

Також додала: “Я вам скажу, коли ми робили перший запит в січні в інфекційні лікарні, то були регіони, які сказали, що в них все є, хіба докинути маски, а були ті, які казали, що їм треба і ШВЛ, і додаткове інше обладнання. Тобто тут питання, наскільки керівництво лікарень є спроможним бути відповідальним”.

Нагадаємо, у Центрі громадського здоров’я назвали ознаки легкого перебігу COVID-19.

Система Orphus