Ви тут:
Медицина Суспільство ТОП-новина Україна 

Українська вакцина проти COVID-19 пройшла доклінічні випробування, – МОЗ

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов разом із вченими та науковцями презентували результати доклінічної фази дослідження оригінального українського кандидата у вакцини проти COVID-19.

Ці дослідження тривали шість місяців і підтвердили нейтралізацію вірусу COVID-19 в інфікованих клітинах людини. Цей кандидат оригінальної української вакцини створюється на основі унікального підходу, повідомляють у МОЗ.

Читайте також: Мобілізація медпрацівників та розгортання польових шпиталів: МОЗ готується до погіршення епідситуації

Також на нараді обговорили терміни проходження клінічних фаз, формат майбутньої співпраці всіх дотичних відомств, аби забезпечити вироблення вакцини та її використання в разі успішного проходження всіх фаз.

Президент Володимир Зеленський відзначив історичність цієї зустрічі та розробки.

«Я надзвичайно радий, що ця зустріч відбулася. Йдеться і про високі шанси розробки нашої унікальної оригінальної української вакцини проти COVID-19, і про перший крок до того, щоб відновити виготовлення вакцин в Україні. Держава буде підтримувати вироблення цієї вакцини. Результати, які ви представили, вже показують позитивну тенденцію», – сказав Володимир Зеленський.

Один із розробників – міжнародний експерт у сфері охорони здоров’я і епідеміології, доктор медичних наук Михайло Фаворов – зауважив, що нинішня розробка дозволяє припустити, що майбутній препарат допоможе боротися і з новими видами коронавірусних інфекцій, які постійно мутують.

Читайте також: В Україні створять Штаб протидії епідемії: Постанова Верховної Ради

Він також додав, що є дуже позитивним фактом те, що досі в Україні не було стрибка летальності порівняно зі зростанням кількості хворих. 

«МОЗ буде і надалі наполегливо працювати над подальшими кроками у проходженні всіх клінічних фаз у виробленні вакцини. Щиро дякую нашим науковцям за високопрофесійну роботу. Ви – найкращі, я завжди це казав», – зазначив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Нагадаємо, протягом минулої доби в Україні виявили 6719 випадків COVID-19. З початку пандемії лабораторно підтвердили 315826 випадків COVID-19.

Система Orphus