Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

У Києві відкрили віртуальний музей Івана Франка

У Києві презентували віртуальний музей, який містить 3D-тури залами квартири-музею родини Івана Франка та аудіогіди різними мовами. Проєкт реалізований Міжнародним фондом Івана Франка за підтримки Українського культурного фонду.

Ознайомитись з музеєм можна за посиланням

Музей складається з п’яти залів:

  • зала № 1 “Іван Франко у Києві”: про перебування письменника у столиці у 1885, 1886 та 1909 роках
  • зала № 2 “Нащадки Франка”: про дітей та онуків Франка
  • зала № 3 “Тарас Франко”: про другого сина Івана Франка, який з 1950 по 1971 рік жив у цій квартирі і працював у Києві
  • зала № 4 “Іван Франко у малярських практиках сина”: про невідому широкому загалу колекцію малярських практик Тараса Франка
  • зала № 5 “Проєкти Міжнародного фонду Івана Франка”: про діяльність Фонду, реалізовані проєкти та ініціативи.

Віртуальну 3D-мандрівку родинним помешканням Франків можна здійснити у супроводі аудіогідів українською, англійською, німецькою та російською мовами. Завдяки зручній навігації і 360° панорамам віртуальні туристи можуть ознайомитися та оглянути експозицію: архівні документи, машинописи, приватні речі, світлини із сімейного архіву, листи, родинні меблі та колекцію картин.

Нагадаємо, на початку жовтня у Києві відкрили Музей науки.

Ресурс підтримує технологію VR, яка дозволяє погуляти залами музею та продивитися експозицію навіть з дому. Таку технологію використовують музеї США, Нідерландів, Польщі, Індії та Єгипту.

На онлайнплатформі також створений розділ “Архів”, де виставлені цифрові копії архівних документів, фотографій та листів, а також розміщений картографічний ресурс “Іван Франко на мапі Європи”, де відзначені меморіальні місця перебування Івана Франка за життя.

Читайте також: На Полтавщині може з’явитись Музей науки

Проєкт віртуального музею переміг у програмі УКФ “Створюємо інноваційний культурний продукт” і мав на меті в інтерактивній формі, з використанням технологій віртуальної та доповненої реальності, популяризувати постать Івана Франка та його родини як в Україні, так і за кордоном.

Під час реалізації проєкту також було проведено 10 вуличних перформансів історичними місцями, якими гуляв Іван Франко під час своїх приїздів до Києва у 1885, 1886 та 1909 роках.

Система Orphus