Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Неопломбовані мішки з бюлетенями, переписування протоколів та присутність на засіданнях сторонніх осіб: ОПОРА про порушення на ТВК Полтавщини

Спостерігачі ОПОРИ зафіксували, як до ТВК передають бюлетені із дільничних виборчих комісій у неопломбованих мішках, а протоколи — у незапакованих сейф-пакетах. Члени ТВК розкривають пакунки для уточнення даних, переписують протоколи та навіть виносять їх за межі приміщення. Також на засіданнях ТВК були помічені сторонні особи.

Про це повідомили у Громадянській мережі “ОПОРА”.

“Спостерігачі ОПОРИ зафіксували передачу виборчих бюлетенів на ТВК у мішках, що не містять пломб. Випадки, зокрема, зафіксовані у Шевченківській районній у м. Полтава, Новосанжарській селищній ТВК (тут документи лежали у пакетах для сміття)”, – йдеться у повідомленні.

Також зафіксували передачу протоколів з дільниць у незаклеєних сейф-пакетах. Подібні епізоди, зокрема, помітилм в Автозаводській районній у м. Кременчук ТВК.

Помічали представники ОПОРИ і випадки переписування протоколів ДВК у приміщеннях територіальних виборчих комісій. Наприклад, у Горішньоплавнівській міській ТВК. У приміщенні цієї ж комісії бачили члена ДВК з печаткою в руках.

За інформацією ОПОРИ, переписували протоколи і у Крюківській районній у м. Кременчук ТВК. Сюди, за повідомленням представників ОПОРИ, передали пакунки бюлетенів, але вказана у протоколі кількість не збігалася з фактичною. Для виправлення помилки представники ДВК почали розкривати пакунки, а після перевірки запаковувати знову.

Читайте також: У Полтаві працівники поліклініки, у фойє якої засідає ДВК, йдуть на роботу повз членів комісії, – ОПОРА“Також на засіданні Крюківської районної у м. Кременчук ТВК були присутні працівники поліції, а на зібранні Київської районної у м. Полтава ТВК — народна депутатка Марина Бардіна («Слуга народу»). За повідомленням спостерігача, члени комісії проголосували за її присутність”, – інформує ОПОРА.

Читайте також: Перешкоджання спостерігачам, голосування на підвіконні, псування бюлетенів, — ОПОРА про вибори на Полтавщині

У приміщенні Київської районної у м. Полтава ТВК член ДВК витягувала з пакетів протоколи, фотографувала їх і переписувала звідти дані. Спостерігач ОПОРИ викликав на місце події поліцію.

Фото: ОПОРА

Система Orphus