Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині розглядають можливість розгортання додаткових ліжко-місць для пацієнтів з COVID-19

У Полтавській області спостерігається напружена ситуація у лікарнях з ліжками та киснем.

Нагадаємо, протягом доби в області зафіксували 174 випадки захворювання на COVID-19. З початку карантину в регіоні вже захворіли на коронавірус 6051 людина.

«На стаціонарі зараз перебуває 302 людини з COVID-19 та 280 — з підозрою. У Миргороді та Лубнах вже розгорнули додаткові місця. Адже кількість підозр збільшується. За розпорядженням МОЗ, потрібно у Полтаві та Кременчуці перепрофілювати під пацієнтів з коронавірусом по лікарні, а не відділеннях, як це було раніше. У Миргороді, Лубнах та Горішніх Плавнях — по корпусу. Також маємо відпрацювати маршрути пацієнтів», – повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

За його словами, з лікарні, яку перепрофілюють під COVID-19, перевезуть, наприклад, пацієнтів з відділень неврології в іншу лікарню. Також пацієнтів, які мають звичайну пневмонію не госпіталізуватимуть до лікарень, призначених для COVID-хворих.

«Киснем мають бути забезпечені лікарні хоча б на 80%. З Міністерства надійшли кошти, які ми розподілимо між лікарнями для облаштування ліжко-місць киснем», – відмітив Віктор Лисак.

Читайте також: На Полтавщині ще не було піку захворювання на COVID-19, – Олег Синєгубов

Щодо забезпечення лікарень ліками, то вони є. Питання стоїть лише по тих лікарнях, де багато пацієнтів з коронавірусом.

«Наприклад, у 3-й міській лікарні Полтави питання по ліках виникло, тому що вони взяли більше пацієнтів, ніж розраховували спочатку», – додав Лисак.

«В нас не повинно бути випадків у лікарнях, коли пацієнти з COVID-19 лікуються за власні кошти», – наголосив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Нагадаємо, з 19 жовтня вступає в дію новий карантинний поділ, згідно з яким Полтава опинилась у “червоній” зоні адаптивного карантину. А 25 районів Полтавської області – у “помаранчевій”.

Система Orphus