Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві нагородили лауреатів міської дитячої літературної премії імені І.П. Котляревського

Перед музеєм-садибою, що на Івановій горі у Полтаві, сьогодні, 9 вересня, нагородили лауреатів щорічної міської дитячої літературної імені І.П. Котляревського.

Нагородження відбулось за участі секретаря Полтавської міської ради Олександра Шамоти, заступників міського голови Ігоря Федія та Тетяни Юрченко.

Почесні грамоти та премії у розмірах 1 тис. грн, 2,5 тис. грн, 3 тис. грн, 3,5 тис. грн, 4 тис. грн отримали учні шкіл Полтави. Також почесними грамотами нагородили вчителів полтавських шкіл.

Після нагородження організували театралізовану екскурсію Соборним майданом та меморіальним комплексом-садибою І.П. Котляревського.

Іван Петрович Котляревський гуляв мальовничим гаєм, милувався околицями нашого міста і все народжувалось тут, на Соборному майдані. Уявіть собі, початок XIX століття, будується губернська Полтава, засновується гімназія, відкривається перша лікарня. Десь на околиці міста будується перший театр. Місто росте і швидко змінюється. Іван Петрович встигає всюди. Він працює директором будинку виховання дітей для бідних дворян, бере активну участь у громадському житті Полтави. А ввечері в його кабінеті довго-довго світиться віконце — він пише “Наталку-Полтавку”, – розпочала проводити екскурсію завідувачка філії Полтавського літературно-меморіального музею І. Котляревського Марина Голубнича.

Система Orphus