Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Глобинщині відкрили дитячий садок, що реконструювали з 2017 року

25 вересня у селі Бугаївка Глобинського району на Полтавщині відкрили дитячий садок “Дивогра”. З 2017 року тривала реконструкція будівлі під дошкільний заклад.

На свято відкриття завітали голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, голова Глобинської РДА Наталія Величко, депутат Полтавської облради Інна Авраменко, керівники підприємств, сільські голови, батьки, діти.

“Це чудовий заклад. Це приклад співпраці органу місцевого самоврядування, обласної ради, обласної ОДА. Будівництво було проблемним. Будівля реконструювалась з 2017 року. Але сьогодні ми бачимо результат – дитячий садочок з сучасною системою опалення”, – говорить голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

“Приємно, що обласний бюджет, фонд розвитку територій Полтавської обласної ради був дотичний до створення такого дитячого садка. Хочеться побажати, щоб у всіх були робочі місця, залишались у рідних селах поруч з рідними”, – зазначила Інна Авраменко.

Будівля, де зараз знаходиться садочок, 1953 року побудови. Це колишня контора колгоспу “Маяк”. Приміщення передали на баланс сільської ради. Ідея створити тут дитсадок виникла ще у 2007 році. Але не вистачало достатньо коштів у місцевому бюджеті.

“У Бугаївці є приміщення типового дитячого садка. Але воно велике, розраховане на 92 дитини. Зараз у селі 70 дітей дошкільного віку і на майбутнє бачимо, що заповненості не буде. Та й утримувати таку будівлю дуже дорого. Тому прийняли рішення відреконструювати старе приміщення”, – розповідає Бугаївський сільський голова Катерина Компанієць.

Читайте також: У Глобинському районі впродовж місяця введуть в експлуатацію майданчик для зважування вантажівок

З 2002 року місцеві діти не відвідували дитячого садка, з 2017 – їх почали возити до сусіднього села за 7 км.

Новий дитячий садочок знаходиться поруч з місцевою школою, будинком культури. Від старої будівлі залишились лише стіни, повністю замінили покрівлю, ззовні приміщення утеплили, встановили електричне опалення, тому не залежать від газових господарств. Загальна вартість реконструкції будівлі – понад 6 млн грн. Дитячий садок розрахований на 25 дітлахів.

Завідувачка дитсадка Антоніна Роменська говорить, що заклад працюватиме з дотриманням усіх карантинних вимог.

“Створені найкращі умови для виховання дітей. Колектив пройшов усі курси, я ретельно переглянула всі документи, що стосується протиепідемічнних заходів, щодо коронавірусу. Працюватимемо з дотриманням усіх карантинних обмежень. У нас працює медичний працівник, є дезінфектори, маски, робитимемо температурний скринінг. Якщо дитина матиме перші ознаки захворювання, її у заклад не пускатимуть. Батьки до цього готові”, – розповіла Антоніна Роменська.

 

Система Orphus