Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Зміни у виборчому законодавстві: полтавцям розповіли, як обиратимуть місцеву владу

У приміщенні Полтавської облради організували семінар щодо актуальних питань у законодавстві про місцеві вибори. Ініціювала навчання Полтавська обласна асоціація органів місцевого самоврядування за сприяння облради.

“Асоціація органів місцевого самоврядування запросила депутатів рад, голів громад, керівників сільських рад та інших людей, причетних до місцевого самоврядування. Ми поговоримо про останні зміни у виборчому законодавстві. Спікером запросили Олександра Солонтая – експерта з політики та роботи органів місцевого самоврядування”, – сказав голова Полтавської облради Олександр Біленький та побажав усім учасникам семінару плідного навчання, здоров’я і миру.

У вступному слові Олександр Солонтай відзначив, що наразі тема того, що змінився виборчий кодекс і деякі закони про місцеве самоврядування, у його освітній роботі наразі №1.

“Питання: як будуть жити виборці? чи будуть депутати підзвітні людям? чи буде можливість у громадян впливати на місцеве самоврядування? що буде з головами місцевого самоврядування? – стоятимуть на сьогоднішньому порядку денному. Розглядатиме від конкретної ситуації: що буде з інститутом старости? – до великих серйозних питань: які чином громади тепер обиратимуть депутатів облради? Від питання: чи можуть люди на місцях балотуватися без партій? – до того: чому ці депутати, яких оберуть, будуть значно більше під контролем політичних партій, ніж чинні?”, – сказав експерт.

Він також наголосив, що вибори – це лише спосіб, як людей обирають. А найголовніше – що ці органи самоврядування можуть робити, а також як люди повинні ними користуватися в умовах розбудови громадянського суспільства, а “не тоталітарного центру, який з гори все вирішує”.

Спілкуючись з представниками органів місцевого самоврядування, Олександр Солонтай відзначив, що Полтавська облрада перша серед обласних рад, яка організовує навчання у зв’язку зі змінами Виборчого кодексу.

“До кінця серпня, зокрема, 28 числа, я буду у Полтаві ще раз. Це буде семінар для тих,хто вже виявить бажання балотуватися. Також наприкінці серпня-початку вересня планую в Полтаві провести навчання щодо децентралізації: тобто щодо взаємовідносин громад з людьми, та офіційних громад з Києвом”, – анонсував експерт.

поширити новину: