Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві завершують будівництво ЦНАПу: там надаватимуть 300 послуг

У Полтаві на завершальному етапі – будівництво центру надання адміністративних послуг на вулиці Соборності. Його планують здати в експлуатацію 23 вересня, на День міста.

Цей об’єкт потрапив до переліку програми Президента «Велике будівництво» і зводиться коштом Державного фонду регіонального розвитку та місцевих бюджетів, повідомили у Полтавській ОДА.

Почали будувати ЦНАП у Полтаві ще в 2018 році, але через затримки фінансування, зміну підрядної організації та коригування проєкту роботи були зупинені. Відновилося будівництво наприкінці листопада 2019 року.

«Зведення ЦНАПу в Полтаві йде повним ходом. Ще торік улітку будівництво було заморожене, але спільними зусиллями нам вдалося відновити роботи. І зараз будь-хто може переконатися: будівля зведена, встановлені вікна та оздоблювальний каркас, тривають роботи всередині, облагороджується територія. Цей ЦНАП – надзвичайно важливий, бо тут надаватимуть понад 300 послуг як для жителів міста, так і сільської місцевості», – розповів голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

В області йому немає аналогів за зовнішнім виглядом, дизайнерським рішенням, функціональним призначенням. Проєкт приміщення зі строгим поєднанням скла і металу розробляли в Одесі. Потім його адаптували до території та інфраструктурного ансамблю Полтави.

«По-перше, споруда абсолютно прозора – такий собі «mainstream» (домінуючий напрямок), який прийшов до нас із Європи, – говорить заступник директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури ОДА, головний архітектор області Ірина Особік. – Друга обов’язкова умова проєкту – безпосередня близькість до Полтавської облдержадміністрації та центру міста. Третя – внутрішнє розміщення за принципом «open air» – мінімум перегородок, максимальний простір для безперешкодної комунікації і працівників, і одержувачів послуг. Також важлива деталь – доступність і безбар’єрність для людей з інвалідністю. Що стосується зовнішніх підходів, то це забезпечення пандусами, спрямовуючими тактильними плитками, наліпками на всіх скляних поверхнях, поручнями».

ЦНАП має бути комфортним як для працівників, так і для відвідувачів. Скляні стіни завдяки комплексу технологічних рішень є ефективним захистом від спеки і холоду. Всі інженерні комунікації (електропостачання, опалення, вентиляція, кондиціонування, пожежна безпека) «розводяться» підлогою та під стелею. Об’єкт будується за високими стандартами.

Загалом будівля майбутнього центру надання послуг являє собою три поверхи загальною площею майже 2000 кв. м. Проєктом передбачено відхід від «коридорної системи», тут створено великий єдиний простір для функціонування підрозділів, зон для відпочинку відвідувачів та перебування дітей.

Читайте також: ЦНАП у Кременчуці може стати прикладом для ЦНАПу в Полтаві, – Олег Синєгубов

У ЦНАПі працюватимуть близько 90 осіб. На першому поверсі в перспективі будуть рецепція, вестибюль для відвідувачів, зона самообслуговування, фотокабіни, місце для сканування та копіювання документів, приміщення громадського призначення з обслуговування населення (прийняття та реєстрація запитів, видача довідок та документів, надання консультацій), банк.

Локація другого поверху передбачає приміщення громадського призначення з обслуговування, кафе швидкого харчування, зону рекреації, медичний кабінет. На третьому поверсі – кабінети, приміщення персоналу, кімнати для переговорів тощо.

«Нині займаємося оздоблювальними роботами. На третьому поверсі фактично все готове. Другий – на 90% готовності, перший – 70%. Також проводимо благоустрій. Це також ємкий процес, але не менш цікавий, з оригінальними дизайнерським та ландшафтними рішеннями», – додав головний інженер підрядної організації Олександр Васін. 

Загальна кошторисна вартість проєкту – 75 мільйонів гривень. Будівництво здійснювалося у співфінансуванні ДФРР, місцевого та обласного бюджетів.

Фото: Полтавська ОДА

 

поширити новину: