Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

У Полтаві відбулася Студентська республіка

У період суперкризи та карантину надзвичайно важливо тримати вектор прогресу та справедливості, боротися за них, обстоювати їх не через ґаджети, а спільно в реальності.

З 31 липня по 2 серпня 2020р. на БВ «Сенегал» (с. Нижні Млини, Полтавський р-н) зібралися небайдужі до долі Полтавщини й України люди на Полтавську обласну Студреспубліку, щоби спільно працювати над темою «Надзусилля для прогресу та справедливості Полтавщини», повідомили організатори “Студреспубліки”.

Чому саме ця тема? Бо звичайних, ба навіть і важких зусиль уже недостатньо. Потрібні надзусилля – через «не можу». Аби перервати регрес і вийти хоча б на більш-менш нормальне життя, добитися більшої справедливості, про цінність якої, на жаль, взагалі забули останнім часом, пасіонарна молодь й інтелектуал(к)и розробляли план для розвитку Полтавського регіону.

Протягом трьох днів учасники поділилися на громади й працювали над темою «Надзусилля для прогресу та справедливості Полтавщини», роблячи акцент на розвитку місцевого виробництва. Їм допомагали експерти, провідні інтелектуали Полтавської області, критикуючи й коментуючи напрацювання. Після двох днів інтенсивної роботи, учасники створили свої партії й на основі напрацювань пішли зі своїми програмами до людей залучати їх підтримку.

На засадах рівності, єдності, справедливості, через громадянську активність учасники/ці Студреспубліки зреалізовали багато цікавих ініціатив у кооперації, виробництві, профспілковому русі, громадських проєктах й навіть були спроби введення валюти, підкріпленої соціальною активністю людей як противаги збанкрутілій для прогресу ринково-капіталістичній грошовій одиниці.

Критикували, допомагали, супроводжували напрацювання учасників/ць Студреспубліки експерти: Андрій Пантелеймоненко, директор Полтавського регіонального центру досліджень і сприяння розвитку кооперації, д.е.н., професор, який провів чудовий факультатив про приклади надзусиль в історії економіки, а особливо в кооперації; Сергій Приходько, к.п.н., доцент кафедри гуманітарних і соціальних дисциплін Полтавської державної аграрної академії, де ми нещодавно стали стейкголдер(к)ами спеціальності «052 Політологія», та Роман Бовкун, інноваційний підприємець, випускник «Студентської республіки».

У другий день на Студреспубліку завітало багато гостей і спільного з усіма провели обговорення на тему «Спільне бачення майбутнього Полтавського регіону», в якому виступили Марина Погоріла, керівниця Полтавського відділення ГО «Легалайф», Яніна Стемковська, представниця Всеукраїнського об’єднання людей з наркозалежністю «ВОЛНа», Олександр Сазонов, підприємець і громадський діяч, Анна Довгошей, журналістка, Студентська мерка Харківщини 2000/01р., Євгеній Бабенко й Олена Бабенко, випускниця програми «Студентська республіка», а також республіканці Олександр Волощук, Роман Широких, Анатолій Мишелов, Дмитро Кандиба і Денис Губський, депутат Новоселівської об`єднаної громади.

Далі були справжні дебати кандидатів і вибори, організовані Центральною виборчою комісією, за результатами яких Студентською меркою Полтавщини 2020/21 стала студентка Полтавської державної аграрної академії Ірина Домішкевич, обійшовши свого суперника Романа Коломійця, який продовжуватиме роботу у статусі депутата Студентського магістрату.

На Студреспубліці також проходили ряд суб-фестивалів, зокрема Music live awards, на якому виступили дві полтавські групи «Арізона» і «Rock Band», поетичний суб-фестиваль «Леся-фест», волонтерський суб-фестиваль «Добрі люде», інтелектуально-психологічна гра «Мафія», півфінал об`єднаного конкурсу краси та особистості «Перша Леді» й «Містер Студреспубліки», фотоконкурс «Спалах емоцій», суб-фестиваль дизайну «Екстер-фест», нічна туса і денна тусі, на яких запалював шоумен Євген Кулик, відомий по гурту «Сен-Тропе».

поширити новину: