Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Нових Санжарах будують ЦНАП за шведським проектом

6 серпня у селищі Нові Санжари, що на Полтавщині, підписали Меморандум про співпрацю Новосанжарської громади та Програми ЄС “U-Lead з Європою” щодо створення нової будівлі Центру надання адміністративних послуг.

Нині ведеться активне будівництво. ЦНАП знаходитиметься за адресою вул. Центральна, 12.

Заступник Міністра цифрової трансформації з розвитку публічних послуг Людмила Рабчинська зазначила, що послуги надаватимуться без черг.

У ЦНАПі будуть доступні всі послуги. Вони надаватимуться доброзичливо, швидко, абсолютно без черг. Це мрія всього Міністерства, щоб послуги надавались неймовірно швидко”.

Новосанжарська ОТГ взяла участь у 3-му раунді відбору учасників фази впровадження напрямку покращення якості надання адміністративних послуг для населення з програмою U-Lead з Європою.

Шведські й українські експерти створили такий проект ЦНАП, який може використати кожна громада, щоб послуги надавались у комфортних умовах. ЦНАП у Нових Санжарах є третім, який будують в Україні “з нуля”, – розповіла директор Програми “U-Lead з Європою” від Sida Сусанна Деланс.

Перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін зазначив, що такий ЦНАП вкрай необхідний, оскільки в майбутньому громада розшириться.

Реформа децентралізації – це наближення послуг до населення. За Перспективним планом, у майбутньому Новосанжарська ОТГ буде великою, на території громади проживатимуть понад 22 тисячі осіб. Тому якісні послуги надзвичайно важливі”, – закцентував Дмитро Лунін.

Будівництво завершиться до кінця 2020 року. Для відвідувачів ЦНАП запрацює у лютому 2021 року.

Новосанжарська ОТГ єдина на Полтавщині, де цього року ЦНАП буде збудовано “з нуля”. Ми стали не тільки учасниками масштабного проекту, а й також виграли ще один не менш важливий проект, за яким новозбудований ЦНАП безкоштовно отримає меблі, необхідне у роботі комп’ютерне обладнання, програмне забезпечення і технічне устаткування”, – розповіла голова громади Інна Коба.

У новій будівлі облаштують 11 робочих місць. Буде передбачене місце для встановлення паспортної станції.

В основі концепції — об’ємне просторове рішення, яке характерне для українського народного житла. У будівлі передбачені умови, щоб забезпечити доступність для всіх груп людей. Приміщення обладнають пандусом, сповивальним столиком та дитячим куточком.

Експерт програми Ольга Калініченко розповіла, що після створення нового ЦНАПу, нинішній ліквідують.

Сьогодні під егідою Мінцифри проводяться великі заходи по всій Україні щодо трансформації ЦНАПів РДА у ЦНАПи органу місцевого самоврядування. Новосанжарський ЦНАП, який буде створений, – це черговий крок до успішної трансформації і забезпечення якісними послугами мешканців”, – говорить Ольга Калініченко.

У новоствореному центрі надаватимуть понад 150 послуг, включно з реєстрацією місця проживання, бізнесу, нерухомості, актів цивільного стану, послуг соціального характеру, пенсій та ін.

поширити новину: