Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Пам’ятник Петлюрі: у Полтавській ОДА розробляють умови конкурсу

На першому засіданні робочої групи з питань спорудження пам’ятника Симону Петлюрі обговорили умови конкурсу.

Пам’ятник встановлять на майдані біля будівлі ОЦЕВУМу на розі вулиць Симона Петлюри і Соборності.

“Місце розташування є. Нам треба прописати умови конкурсу, склад журі і терміни. У нас вже є певні напрацювання. Споруджувати маємо як пам’ятник, а не пам’ятний знак”, – наголосила заступник директора департаменту — начальник управління містобудування і архітектури Департаменту будівництва, містобудування і архітектури Полтавської ОДА Ірина Особік.

Замовником конкурсу буде Полтавська ОДА, повідомила заступник начальника управління -начальник відділу по забудові населених пунктів та містобудівного кадастру управління містобудування і архітектури Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА Антоніна Ільїна.

“Щодо умов конкурсу, то дуже важливим є складання завдання на проектування. Це має бути окремим розділом в умовах проведення конкурсу. Другий етап — це визначення критеріїв, за якими будемо давати оцінку, поданих на конкурс проектів”, – зазначила Антоніна Ільїна.

До участі у конкурсі планують запрошувати авторські колективи.

“Щодо проектного завдання, на мій погляд, варто опрацювати структуру завдання. До участі в конкурсі потрібно запрошувати авторські колективи — скульптор та архітектор, для того, щоб вирішити весь простір. Питання треба вирішувати комплексно, не обмежуватись статичною скульптурою. Окрім того, це може бути архітектурна композиція”, – розповіла архітектор Оксана Білявська.

Ініціатором встановлення пам’ятника Петлюрі виступив обласний осередок Всеукраїнського товариства “Просвіта”.

“Пам’ятник Петлюри має показати його як провідну постать Української революції 1917-1921 років. Я вважаю, що цей пам’ятник має бути в стилі монументалізму”, – додав регіональний представник Українського інституту нацпам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар.

На засіданні робочої групи вирішили, що Конкурс має бути всеукраїнським, відкритим та архітектурно-художнім.

Як повідомляли раніше ОКІА “Новини Полтавщини”, у Полтаві планують оголосити архітектурний конкурс на кращий проект пам’ятника Симону Петлюрі

поширити новину: