Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві планують оголосити архітектурний конкурс на кращий проект пам’ятника Симону Петлюрі

У Полтаві планують встановити пам’ятник українському державному, військовому та політичному діячеві, голові Директорії, Головному отаману військ УНР Симону Петлюрі.

На засіданні Організаційного комітету у Полтавській ОДА обговорили основні положення архітектурного конкурсу.

“Уже затверджено обласний План заходів та визначені зобов’язання структурних підрозділів облдержадміністрації щодо спорудження пам’ятника Симону Петлюрі у Полтаві. Для цього необхідно провести архітектурний конкурс з метою визначення кращої проєктної пропозиції. Ми повинні визначити вид, умови та терміни конкурсу, ймовірних учасників, членів журі та джерела фінансування”, – наголосила заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижиченко.

Замовником конкурсу ймовірно буде Полтавська ОДА, розповіла заступник директора департаменту — начальник управління містобудування і архітектури Департаменту будівництва, містобудування і архітектури Полтавської ОДА Ірина Особік.

“Конкурс визначимо як регіональний. Адже участь зможуть прийняти й представники з інших районів. Також будемо робити його відкритим, щоб участь могли взяти не лише профспілки, архітектори, а й студенти”, – наголосила Ірина Особік.

Пам’ятник планують встановити на площі на майдані біля будівлі ОЦЕВУМу поруч із вулицею імені Симона Петлюри та місцем, де знаходилася садиба Петлюр. Таке рішення ухвалили на засіданні Комісії з питань найменування та перейменування елементів міського середовища та інфраструктури у Полтавській міськраді.

“Є лист виконкому до Полтавської ОДА, в якому вказані рекомендації Комісії щодо місця встановлення пам’ятника, але без означення площі”, – додала заступник директора Департаменту – начальник управління розвитку туризму, музейної справи та охорони культурної спадщини Полтавської ОДА Інна Шерстюк.

 

Система Orphus