Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині провели аудит “Великого будівництва” щодо доступності

Департамент будівництва, містобудування, архітектури та житловокомунального господарства Полтавської ОДА, як координатор обласного Комітету забезпечення доступності для осіб з інвалідністю та маломобільних громадян до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, провів аудиторські перевірки об’єктів “Великого будівництва”.

Про його підсумки говорили на засідання Комітету, де розглядали заходи щодо економії витрат під час поширення архітектурної доступності шляхом впровадження механізму інклюзивного проектування, адаптації об’єктів будівництва та підвищення кваліфікації сертифікованих архітекторів, інженерів у сфері безбарєрності.

“Усунення бар’єрів та проблем щодо життєдіяльності людей з інвалідністю – це важлива річ. Ми, як країна, взяли на себе зобов’язання щодо дотримання прав людей з інвалідністю. Зараз у нас рік будівництва, ми багато вводимо в експлуатацію об’єктів інфраструктури і маємо дотримуватися відповідних вимог і зобов’язань, які взяли на себе. Кожна проектна організація повинна враховувати принципи доступності об’єктів”, – наголосив заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

У свою чергу заступник директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ облдержадміністрації, головний архітектор області Ірина Особік зауважила, що доступність – це питання, яке потребує вирішення на всіх етапах: проектування, будівництва і введення в експлуатацію об’єктів.

“Загалом, проекти зроблені якісно. Але є окремі моменти, які не враховуються ще на стадії проектування, але їх варто було б передбачити наперед. Це прописується у пояснювальних записках. Проте будівельники на будівельному майданчику ніколи не будують відповідно до пояснювальних записок. Вони споруджують те, що є на кресленнях. А якщо в них на кресленнях окремим пунктом зазначені всі знаки і об’єкти доступності, то вони їх і закладатимуть у проектно-кошторисну документацію та застосовуватимуть при будівництві”, – сказала Ірина Особік.

Зокрема, архітектор області розповіла про аудит об’єкта, який наразі знаходиться на стадії здачі в експлуатацію, – це Полтавський обласний кардіологічний диспансер.

“Тут на етапі здачі в експлуатацію об’єкта мають бути враховані такі моменти: тактильна плитка, відповідні поручні, маркування сходинок. Інтер’єри об’єктів, особливо соціально важливих, мають бути створені з урахуванням потреб не просто людей зовсім незрячих, а й слабозорих, які не використовують додаткових засобів пересування – тростини. Має бути контрастна підлога, стіни з направляючими елементами, а всі скляні поверхні, окремо стоячі колони, гострі кути стін – повинні бути чітко промарковані. Також бажано, щоб усі інформаційні таблички були доповнені і шрифтом Брайля”, – сказала вона та додала, що всі зауваження будуть виправлені, адже є відповідна домовленість.

Також Ірина Особік звернулася до проектантів з побажанням, щоб проекти будівництва щодо доступності принципово узгоджували на етапі проектування. Завдяки цьому вдасться зекономити і час і гроші. А проходити прискіпливу експертизу щодо створення доступного середовища мають всі об’єкти, які будують в області незалежно від форми власності.

 

поширити новину: