Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині понад 150 родин військових, які загинули в АТО/ООС, отримають доплату до пенсії

Державну адресну допомогу до пенсії у Полтавській області отримають 154 сім’ї загиблих (померлих) військовослужбовців, які брали участь в АТО/ООС.

Про це повідомив у своєму Telegram-каналі голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

“Підтримувати родини військовослужбовців, які загинули за наше мирне небо, це обов’язок кожної влади. Тому радий повідомити, що Уряд підтримав ініціативу Президента України збільшити з 1 серпня грошову допомогу членам сімей військових, зокрема добровольців, які загинули на сході України”, – написав Олег Синєгубов.

Читайте також: З 1 серпня Уряд встановив доплату до пенсії родинам загиблих під час участі в АТО/ООС

Для прикладу: до цього дитина бійця, який загинув у 2014-2015 роках, отримувала пенсію в розмірі 3 400 гривень. Однак дитина іншого військового, який загинув в 2019 році, отримує вже 6 400 гривень. Різниця була пов’язана з тим, що при обчислені та перерахунку пенсій після 2018 року окрім посадового окладу, військового звання та надбавки за вислугу враховувалися додаткові стимулюючі виплати.

1 серпня цю несправедливість виправили й встановили однакові підходи для всіх. Це важливо і для Полтавщини, адже це стосувалося 154 родин загиблих учасників АТО/ООС.

Найменша пенсійна виплата для членів сімей, які втратили годувальника, становитиме 7800 грн. Якщо в сім’ї двоє непрацездатних, адресна допомога до пенсії буде 12 200 грн (по 6 100 на кожну особу). Якщо троє – максимальна виплата становитиме 17 120 грн.

Кошти сім’ї отримають наступного місяця за серпень.

поширити новину: