Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

“Велике будівництво”: дві школи у Карлівському районі планують відремонтувати до вересня

Перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін відвідав школи Карлівського району, які ремонтують за програмою «Велике будівництво».

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Опорний заклад «Ланнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» увійшов до переліку об’єктів і нині активно ремонтується. У школі проводяться роботи з утеплення фасаду корпусу №2. Підрядна організація працює в кілька змін і до вересня обіцяє завершити передбачене проєктом завдання.

У ході зустрічі було обговорено нюанси будівництва. На об’єкті також вирішено питання встановлення камери, щоб кожен зміг у режимі реального часу переглянути, як реалізується «Велике будівництво» у Ланнівській школі.

Читайте також: За “Великим будівництвом” на Полтавщині можна буде спостерігати онлайн

У селі Мартинівка, яке теж є центром громади, реконструкція школи ще не розпочалася – триває тендер. Переможця оголосять 10 липня.

«У школі навчається 176 дітей, але потужність більша – 255. 31 дитина підвозиться до навчального закладу з трьох навколишніх сіл, – повідомила директор Мартинівської загальноосвітньої школи Світлана Погрібна. – Навчальний заклад давно не мав капітального ремонту, тому робіт багато – треба зробити дах, утеплити приміщення, відреставрувати входи до школи, зробити туалет для дітей з особливими потребами, відремонтувати каналізацію, осучаснити систему опалення. Ці всі заходи допоможуть економити взимку кошти утриманні та опаленні приміщення».

Нині в класних кімнатах триває косметичний ремонт силами педагогів та батьків. Дмитро Лунін оглянув школу й зауважив, що в майбутньому осучаснити заклад допоможуть міні-проєкти.

«Знаєте, в області або багато масштабних освітніх проєктів, або немає взагалі. А от якби кожна школа розробила невеликі проєкти, наприклад, по реконструкції харчоблоку чи створення СТЕМ-лабораторії, такі б ідеї було б реальніше втілити в життя, – говорить Дмитро Лунін. – Після великого ремонту, раджу вам зайнятися такими справами. Спочатку харчоблок зробите, потім ще щось і ще. Невеличкі проєкти легше реалізовувати й фінансувати».

Читайте також: “Велике будівництво”: у Зінькові реконструюють стадіон

Також перший заступник голови Полтавської ОДА доручив директору школи та керівництву району контролювати виконання робіт підрядною організацією. Адже щоб вона встигла оновити заклад до 1 вересня, будівельники мають працювати без вихідних і в кілька змін. Камера спостереження в дворі школи вже розміщена.

Читайте також: Три нові амбулаторії в Гадяцькому районі відкриють наприкінці липня

Програма «Велике будівництво» стартувала в Україні 1 березня. Протягом 2020 року нею передбачено введення в експлуатацію 389 об’єктів соціальної інфраструктури, до яких входять дошкільні навчальні заклади, заклади середньої освіти, спортивні споруди, амбулаторії та лікарні.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus