Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Три нові амбулаторії в Гадяцькому районі відкриють наприкінці липня

У Великих Будищах, Лютеньці та Петрівці-Роменській Гадяцького району наприкінці липня запрацюють новозбудовані амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

Як повідомили у Полтавській ОДА, амбулаторії будували за кошти державної субвенції та місцевих бюджетів у межах програми «Велике Будівництво».

Готовність об’єктів до відкриття та експлуатації перевірив перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін. Нині підрядники усувають останні недоліки будівництва, уже завезли меблі та обладнання, виконуються взаєморозрахунки.

Читайте також: Усі школи та дитсадки, що ремонтуються за програмою “Велике будівництво”, мають бути здані до 1 вересня, – Лунін

Сільські ради облаштовують територію навколо амбулаторій і готуються зустрічати молодих спеціалістів. 

«У Лютеньці вже два роки немає сімейного лікаря, – розповіла секретар сільської ради Олександра Фесун. – Місцевим жителям довелося укладати декларацію з медиком із сусіднього села, який двічі на тиждень приїжджає в Лютеньку. У місцевому ФАПі черга пацієнтів щодня. Тому ми дуже сподіваємося, що в нові амбулаторії приїдуть працювати двоє молодих спеціалістів з Гадяча. Адже населення у Лютенці велике – 3100 осіб, а після створення ОТГ  буде більше 5 тисяч, а лікувати людей нікому».

У нових амбулаторіях крім службових приміщень, кабінетів для лікарів та маніпуляційних є й житло для лікарів.

Нагадаємо, згідно з національною програмою “Велике будівництво” на Полтавщині з’явиться 29 нових амбулаторій сімейної медицини. Так, в експлуатацію введено одну. У липні запрацює ще 6. Здебільшого,  амбулаторії розраховані на одного – двох лікарів з житлом.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus