Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

У яких регіонах діти зможуть 1 вересня піти до школи: що кажуть у МОН і МОЗ

Відповідно до нових правил адаптивного карантину, до школи 1 вересня зможуть піти учні у тих регіонах, які відповідають визначеним критеріям. Навчальні заклади не відкриються тільки у регіонах червоної зони.

Як організують навчання у школах в умовах епідемії COVID-19

Умови навчання учнів у школах з 1 вересня назвала заступниця міністра освіти та науки Любомира Мандзій в ефірі одного з телеканалів, пише 24 канал.

“Якщо ваша територія потрапить у зелений, жовтий або помаранчевий рівень – можете бути впевнені, що діти 1 вересня сядуть за шкільні парти”, – заявила Мандзій.

За її словами, заборона відвідування шкіл діятиме лише в червоному рівні.

Читайте також: Карантинні зони: які обмеження запроваджуватимуть з 1 серпня

Водночас головний санітарний лікар Віктор Ляшко у коментарі “Українському радіо” зауважив, що МОЗ забезпечуватиме навчання в школах в умовах епідемії коронавірусу за аналогією того, як це відбувалося в сезон захворюваності на грип та ГРВІ. Тоді школи працюють до того моменту, поки не перевищують епідпоріг. Щоправда, наразі визначити епідпоріг неможливо, тому що перший рік циркулює коронавірус. 

“Ми вирішили, що знаючи, як розрахувати помаранчеву, червону, жовту й зелену зони, ми говоримо, що школи працюють до того моменту, поки район або місто обласного значення не потрапляє в червону зону. Тоді школа закривається на період, поки відбувається карантин”, – зазначив Ляшко.

За його словами, певні рекомендації до того, як працюють школи в зеленій, жовтій та помаранчевій зонах, наразі перебувають на стадії узгодження та їх оприлюднять трохи пізніше.

Читайте також: Тотального закриття шкіл не буде: Ляшко розповів, як організовуватимуть навчання дітей з 1 вересня

“Ми – готові йти на ризики, щоб забезпечити навчання дітей та управляти ситуацією шляхом адаптивного карантину. Можливо, якісь предмети можна вивчати дистанційно, а якісь, перебуваючи в школі. Але слід розуміти, що це залишить дітей вдома та вплине на можливість батьків працювати”, – підсумував Ляшко. 

Нагадаємо, лікар Комаровський радив, як організувати шкільне навчання в умовах пандемії – у класі повинні бути по 15 дітей, а за можливості проводити уроки на вулиці.

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов зазначав, що влада до початку серпня вирішить, який формат навчання буде з 1 вересня.

поширити новину: