Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Цього року на Полтавщині планують відкрити ще 11 опорних закладів

На сьогодні у Полтавській області діє 67 опорних закладів. Цього року планують створити ще 11, зокрема 5 — вже проходять реєстрацію.

Про реформування системи загальної середньої освіти та упорядкування шкільної мережі йшлося на засіданні колегії Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА.

Процес створення опорних навчальних закладів розпочався у 2016 році. Тоді ж у Полтавській області на конкурсній основі відкрили лише три опорні заклади. На сьогодні їх – вже 67, які мають 59 філій. За кількістю опорних закладів Полтавщина посідає 4 місце в Україні.

Про це розповіла головний спеціаліст відділу загальної середньої, дошкільної, спеціальної та інклюзивної освіти Департаменту освіти і науки ОДА Ірина Михайлюк.

“Відповідно до нового Положення, жорсткою вимогою є наявність 200 учнів в опорному закладі. У нашій області існує 12 таких закладів, які не відповідають цьому критерію. Тож необхідно вирішити проблему, зокрема, за рахунок філій чи підвезення учнів”, – сказала вона.

Читайте також: Сприятимемо, щоб усі дитячі оздоровчі заклади Полтавщини працювали у чотири зміни, – Наталія Шкоденко

Протягом 2020 року у Полтавській області планують відкрити 11 нових опорних закладів. На сьогодні, 5 із них — вже проходять реєстрацію в єдиному державному реєстрі: Великорублівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Нехворощанський ліцей, Карлівська ЗОШ №4, спеціалізована ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 імені В.О. Нижниченка у Горішніх Плавнях та Піщанська гімназія.

“Сьогодні вирішуємо питання щодо створення нового опорного закладу на базі Максимівського та Недогарківського ліцеїв. Тож, можливо, вже цього року у нас буде більше на один опорний заклад, – додала директор Департаменту освіти і науки ОДА Віта Ковальська.

У 2021 році на Полтавщині планують відкрити ще 14 опорних закладів.

“За оперативною інформацією, наступного року очікуємо, що мережа опорних закладів буде налічувати 87 закладів. Новий закон про повну загальну середню освіту передбачає зміну типів навчальних закладів. До 1 вересня 2024 року опорні школи, як і решта навчальних закладів, окрім ліцеїв, зможуть надавати виключно базову середню освіту ІІ ступеню або початкову і базову середню освіту І-ІІ ступеню”, – зазначила Ірина Михайлюк.

Система Orphus