Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавцям заборгували 75,9 млн грн зарплати

Наразі, як повідомила т.в.о. директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Олена Онупко, заборгованість з заробітної плати у Полтавській області наразі склала 75,9 млн грн. У тому числі 67,3 млн грн – це на 22 економічно активних підприємствах. 8,6 млн грн – борг на 10 підприємствах-банкрутах.

Про зарплатні борги у Полтавській області говорили на засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат у Полтавській ОДА.

Найбільший борг по зарплаті має ПрАТ «АвтоКрАЗ» – 38 млн грн. Про перспективи погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах м. Гадяч (ТОВ „Полтавамолпрод”, ТОВ „Торговий дім „Гадячсир-Україна”, ТОВ „Техмолпром”, ТОВ „Гадячсир”) доповів голова Гадяцької райдержадміністрації Сергій Бондаренко. Вони заборгували своїм працівникам 10 мільйонів гривень.

«На даний час ці 4 підприємства діяльність не здійснюють, загалом 40 працівників залишилося, переважна більшість – на обліку в центрі зайнятості, – розповів Сергій Бондаренко. – Працівники поліції проводять розслідування за 5 кримінальними провадженнями з невиплати зарплати структурами «Гадячсир». Із 2018 року ці підприємства навіть не надають графіки погашення боргів і не ведуть діяльності».

“За оперативною інформацією, станом на 1 липня динаміка щодо погашення згаданих боргів позитивна. Хоча, попередньо, існують новостворені борги – Полтавське КП “Полтавафарм” – 2,2 млн грн, КП Чорнухи комунгосп – 277,6 тис. грн та ін.”, – відзначила Олена Онупко.

Заступник начальника Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України у Полтавській області Віталій Коноз розповів про перспективи погашення зарплатних боргів на підприємствах-банкрутах.

Крім того, під час засідання було зазначено, що органами Держпраці проводиться роз’яснювальна робота з посадовими особами органів місцевого самоврядування щодо реалізації делегованих повноважень у сфері державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

Уже видано 14 посвідчень інспекторів праці посадовим особам в 12 ОТГ, які провели 100 консультацій щодо дотримання законодавства про працю.  

  

Система Orphus