Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавці мітингують проти внесення змін до Закону про мову

17 липня біля Полтавської ОДА зібралися полтавці, які проти внесення змін до “мовного закону”.

На площі збирають підписи під відповідним зверненням до голови Полтавської облради.

Нагадаємо, підписи почали збирати ще вчора.

“Акції проходять по всій Україні. Ми за збереження мовної автентичності. Зараз Бужанський хоче внести зміни до Закону про мову. А саме в пункті про вивчення української мови у 5 — 11 класі для російськомовних шкіл. Ми вважаємо, що це пряма загроза українській державності, особливо, в під час інформаційної російсько-української війни. Вдома всі можуть говорити на будь-якій мові, а державна мова — українська. Якщо молодь не знатиме української мови, то ми втратимо ціле покоління. Мова — це нація”, – розповів депутат Полтавської міської ради від ВО «Свобода» Юліан Матвійчук.

Та додав, що вони не проти російськомовних людей, але примусово русифіковувати нікого не можна.

Як повідомив Юліан, вже зібрано понад 500 підписів.

Читайте також: Депутати Львівської облради розпочали засідання сесії під стінами Верховної Ради

Завідувачка кафедри української літератури ПНПУ імені В. Г. Короленка Віра Милешко вважає, що націю і державу визначає, саме мова.

“На першому місці в країні є мова, яку потрібно захищати, так як і державу. Наша мова самодостатня та розвинена. Змінювати взялися саме вивчення мови у школі, адже це майбутнє України”, – розповіла Віра Милешко.

Сьогодні Верховна Рада має розглянути законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про забезпечення функціювання української мови, як державної” та Закону України “Про освіту”.

Під Верховною Радою другий день триває акція проти законопроекту нардепа Бужанського, який може повернути процес русифікації шкіл.

Як повідомляє Еспресо, вранці біля місця проведення мітингу сталася сутичка між демонстрантами та поліцейськими.

Активісти хотіли пронести дрова і створити символічну ватру. Водночас поліцейські підозрювали, що активісти збиралися підпалити дрова, виник конфлікт.

Перейти до вмісту