Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині підготували ще 7 патронатних сімей

У 2020 році обласним центром соціальних служб для сімї, дітей та молоді підготовлено 7 сімей патронатних вихователів, які з серпня розпочнуть свою діяльність у Пирятині, Диканському, Пирятинському, Лохвицькому, Решетилівському, Котелевському та Машівському районах.

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Як повідомила директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Людмила Корнієнко на Полтавщині послуга патронату над дитиною активно розвивається з 2018 року. Протягом двох років 28 дітей із сімей, які опинились в складних життєвих обставинах влаштували в 4 патронатні сім’ї Диканського, Козельщинського, Решетилівського, Хорольського районів.

Законом України від 26.01.2016 року № 936-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» запроваджено нову форму тимчасового сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – сім’я патронатного вихователя.

Читайте також: “У кожному районі має бути патронатна сім’я”, – Катерина Рижеченко

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 р. №148 «Деякі питання здійснення патронату над дитиною»  патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини,  відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні. Одночасно під патронат в одну сім’ю  влаштовується виключно один випадок: діти (незалежно  від їх кількості), які є братами-сестрами , або до влаштування під патронат проживали в одній родині.

Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя – до трьох місяців. Коли є обставини, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя триваліший термін, орган опіки та піклування може його продовжити, однак не більше ніж до шести місяців.

Державою, за надання послуги, патронатним вихователям гарантується щомісячна оплата праці (п’ять прожиткових мінімумів для працездатної особи) та соціальні виплати на влаштованих під патронат дітей (два з половиною прожиткові мінімуми на кожну дитину відповідного віку). У разі коли в сімї патронатного вихователя перебуває одночасно двоє і більше дітей, малюк віком до 1 року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина, розмір грошового забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину, але сумарно не більше як на 50 %.

Система Orphus