Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Крадіжки, спричинення легких тілесних ушкоджень та шахрайства: назвали найпоширеніші кримінальні проступки на Полтавщині

17 липня під час наради працівників районних підрозділів дізнання було обговорено зміни у законодавстві, спрощений порядок розслідування, межі компетенції та обсяги повноважень дізнавача, а також про реалізацію права підозрюваних (обвинувачених) на захист.

Найбільш поширеними кримінальними проступками є крадіжки, спричинення легких тілесних ушкоджень, шахрайства, незаконне зберігання наркотичних засобів без мети збуту, підробка документів, повідомляють у поліції.

Артем Родигін звернув увагу на спрощений порядок дізнання і, зокрема, на суттєве скорочення строків досудового розслідування кримінальних проступків:

«Досудове розслідування повинно бути закінчене протягом 72 годин з дня повідомлення особі про підозру. Якщо ж підозрюваний не визнає вину або є необхідність проведення додаткових слідчих чи розшукових дій, або кримінальний проступок вчинив неповнолітній – дізнання може тривати до 20 діб. А також до 30 діб (відповідно до постанови прокурора) – у разі необхідності проведення експертизи чи додаткових процесуальних дій», – розповів Родигін.

Як пояснив головний дізнавач поліції області Дмитро Поздняков, дізнання здійснюється згідно із загальними правилами досудового розслідування, передбаченими Кримінальним процесуальним кодексом України.

Слід зазначити, що дізнавач наділяється повноваженнями слідчого та обов’язково вносить відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. У невідкладних випадках ще до внесення відомостей до ЄРДР дізнавачі можуть проводити огляд місця події та медичне освідування, відбирати пояснення, вилучати знаряддя і засоби вчинення проступку, отримувати висновок спеціаліста.

Джерелами доказів визначаються пояснення, результати освідування, висновок спеціаліста, фото- та відеоматеріали. Під час наради обговорили виключні випадки, коли є підстави для затримання особи, яка скоїла проступок.

Серед них: відмова припинити вчинення проступку або опір працівникові поліції; спроба втекти з місця події; відмова особи, яку переслідують, виконувати законні вимоги поліцейських; стан алкогольного чи наркотичного сп’яніння, а також ризик спричинення шкоди собі чи оточуючим.

Система Orphus