Ви тут:
Полтавщина Спорт Суспільство 

Волейбольний клуб з Полтавщини вперше у своїй історії зіграє у єврокубках

“Решетилівка” візьме участь у Кубку Виклику.

Більше про це розповів президент клубу, Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

“Ми гратимемо у Кубку Виклику. Це останній Європейський турнір за статусом, але для нас виступи в ньому у будь-якому разі стануть корисним досвідом. Днями наш директор клубу Сергій Котьман був у Федерації, нам погодили й учать у Єврокубках і виступи у Вищій лізі. Прямо зараз подаємо заявку на Кубок Виклику”, – розповів функціонер “Полтавщині-спорт”.

За словами президента, у Полтаві лише одна арена має можливість прийняти волейбольні матчі міжнародного рівня.

“У єврокубках є певні вимоги, зокрема зал має бути з трибунами щонайменше на 600 глядацьких місць. Такий зал у нас один — спорткомплекс «Динамо» (ГУ НП у Полтавській області). Там жорстке покриття як для волейболу, але у нас є домовленість з федерацією, що вони надаватимуть нам покриття для цих матчів. Ідеально було б грати у спорткомплексі ПЗМС, але тільки за умови, що там можна буде додавати розкладні трибуни, адже ті що є, вміщують недостатньо глядачів”, – зазначив Олександр Біленький.

Нагадаємо, раніше “Решетилівка” перемогла у другій лізі України.

Кубок виклику — щорічний волейбольний турнір, що проходить між європейськими клубами під егідою Європейської конфедерації волейболу (CEV). Розігрується як для чоловічих, так і для  жіночих клубних команд. З сезону 1972/73 проводився під назвою Кубок володарів кубків, з сезону 2000/01 по 2006/07 — Кубок топ-команд (Top Teams Cup — «Кубок кращих команд»). До 2007 року Кубок володарів кубків і Кубок топ-команд були другим за значущістю європейським клубним турніром.

У розіграші Кубка вододарів кубків брали участь клуби — володарі кубків або віце-чемпіони країн Європи. Команда, яка стала переможцем турніру, під час наступного розіграшу отримувала можливість знову стартувати в розіграші Кубку.
У перших розіграшах Кубка топ-команд згідно регламенту не брали участь команди країн, що мали право на заявку двох команд в Лігу чемпіонів. Країни, які заявили одну команду для участі в Лізі чемпіонів, отримували можливість для заявки одного представника і в Кубок топ-команд. Для країн, команди яких були відсутні серед учасників Ліги чемпіонів, передбачалися 1-2-е місця в розіграші Кубка топ-команд. Неучасть у турнірі клубів з ряду провідних волейбольних країн Європи знизило значущість Кубка. Ситуація була виправлена з сезону-2004/05, коли країни, що мали подвійне представництво в Лізі чемпіонів, отримали можливість для заявки по одному клубу і в Кубок топ-команд.

З сезону -2007/08 турнір отримав нинішню назву і став третім за значущістю європейським клубним турніром. У ньому передбачено участь клубних команд, які отримали на це право згідно результатів національних першостей.
До 1987 року призери змагань визначалися в ході одноколового фінального турніру за участю чотирьох команд. У 1988—2010 роках фінальний турнір проводився у форматі фіналу чотирьох з півфіналами і двома фіналами за 1-е і 3-є місця. З сезону-2010/11 передбачена система плей-оф на всіх стадіях розіграшу.

Чинним чемпіоном турніру є російське “Белогорьє“.

Система Orphus