Ви тут:
Суспільство Україна 

У роботі ТКГ оголосили технічну перерву до 15 червня

Чергове засідання Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ) проходило у форматі відеоконференції за участю представників окремих районів Донецької та Луганської областей України у складі української делегації. У роботі ТКГ оголосили технічну перерву до 15 червня.

Про це повідомили в Офісі Президента.

На початку дискусії українська делегація в Тристоронній контактній групі вкотре наголосила на пріоритетності встановлення сталого та всеосяжного режиму припинення вогню.

У межах робочої групи з безпекових питань українська сторона знову акцентувала увагу на необхідності забезпечення повного й безперешкодного доступу СММ ОБСЄ до всієї тимчасово непідконтрольної території.

Читайте також: На Донбасі за минулу добу два військовослужбовця Об’єднаних сил отримали поранення

Українська делегація також підкреслила готовність надати необхідні безпекові гарантії СММ ОБСЄ для розслідування інциденту з пошкодженням камери спостереження Спеціальної моніторингової місії в районі населеного пункту Петрівське, який стався 2 червня 2020 року.

Укотре підтвердили готовність України відкрити два нових КПВВ з гуманітарних міркувань. Українська делегація запропонувала провести додаткове засідання безпекової групи для досягнення прогресу в питанні розведення сил і засобів.

У межах робочої групи з політичних питань українська сторона заявила про можливість проведення місцевих виборів на території окремих районів Донецької та Луганської областей України у встановлений законодавством термін після всеосяжної деескалації, виведення іноземних військових підрозділів та техніки, роззброєння незаконних збройних формувань і відновлення контролю з боку уряду України над державним кордоном у зоні конфлікту.

Уперше у складі української делегації у роботі політичної групи та безпосередньо ТКГ взяли активну участь представники окремих районів Донецької та Луганської областей України з метою проведення передбачених Мінськими домовленостями консультацій. Окремі райони Донеччини представляли журналісти Денис Казанський і Сергій Гармаш, окремі райони Луганщини – голова Міжнародної громадської організації «Луганське земляцтво», юрист Вадим Горан і лікар Костянтин Лібстер.

Представники ОРДЛО України, запрошені з українського боку, наголосили на необхідності узгодження параметрів політичного врегулювання з виразниками інтересів понад 1,5 млн осіб, які були змушені залишити свої оселі внаслідок конфлікту.

Українська сторона поінформувала учасників консультацій, що радники української делегації – представники ОРДЛО України братимуть участь у роботі груп ТКГ та у форматі ТКГ на постійній основі.

У межах гуманітарної групи обговорили питання відкриття КПВВ в адаптивному режимі.

За пропозицією спеціального представника чинного Голови ОБСЄ Хайді Грау оголошено перерву з технічних причин до понеділка, 15 червня.

Фото: LB.ua

поширити новину: