Ви тут:
Суспільство 

SpaceX вп’яте запустила одну і ту ж cтупінь Falcon 9

SpaceX стала ще на крок ближче до запуску системи глобального супутникового інтернету Starlink, який планується на кінець цього року.

Як повідомляє ITC.ua, 4 червня компанія Ілона Маска здійснила черговий успішний запуск ракети-носія Falcon 9 з місією Starlink 7, відправивши на орбіту ще одну партію з 60 інтернет-супутників. Крім того, під час цього запуску компанія вперше в п’ятий раз запустила одну і ту ж першу cтупінь, і благополучно повернула її. Трансляція запуску проходила на YouTube-каналі SpaceX.

В рамках цієї місії SpaceX запустила перший супутник Starlink з кодовим ім’ям VisorSat з розгортається сонцезахисним козирком для обмеження відбивної здатності апарату. Це потрібно, щоб супутники не заважали спостереженнями за зоряним небом з землі. Детальніше про співпрацю SpaceX з астрономами можна дізнатися на сайті компанії.

Нагадаємо, нинішня версія ракети Falcon 9 Block 5 теоретично може повторно використовуватися до 10 разів з проміжними технічними оглядами і до 100 разів – з частковою заміною деталей першого ступеня.

Нагадаємо, SpaceX вперше відправила астронавтів у космос.

поширити новину: