Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавщина посідає ІІІ місце в Україні за показниками економічної ефективності

25 червня у Полтавській ОДА під час засідання колегії про економічний і соціальний розвиток та виконання бюджету області за перший квартал 2020 року на виконання Закону України “Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України” розповіла тимчасово виконуюча обов’язки директора Департаменту економрозвитку Полтавської ОДА Олена Онупко.

“За І квартал за показниками економічної ефективності Полтавська область посіла ІІІ місця серед регіонів України. Головним показником економічного розвитку області є валовий регіональний продукт. Так, за статистичними даними він становить 174,1 млрд грн, а на одну особу – 123,8 тис. грн”, – повідомила Олена Онупко.

Основними галузями формування економіки області є промисловість – 49,2%, сільське, лісове та рибне господарство – 16,8%, оптова і роздрібна торгівля – 7,5%.

“Протягом І кварталу зменшилось виробництво продукції галузі машинобудування на 30%. Виготовлення виробів з деревини – на 17%, а текстильне виробництво – на 13,6%. У зв’язку з такою тенденцією у промисловості необхідно прийняти Стратегію розвитку промисловості на державному рівні”, – розповіла Олена Онупко.

За І квартал в регіоні індекс обсягу сільськогосподарського виробництва склав 94,3%, коли по Україні – 98,2%.

Від початку старту “Доступних кредитів” на Полтавщині підписано 42 кредитні договори на 23,2 млн грн. Головні сфери діяльності позичальників – сільське господарство та оптова і роздрібна торгівля.

“За 2019 рік до області залучено 155,8 млн дол., коли у 2018 році – 21,3 млн дол. Найбільше інвестицій залучено до гірничо-видобувної галузі”, – додала Онупко.

Щодо створення короткострокової Програми економічного та соціального розвитку, то вона зазначила, що наприкінці минулого року 7 районів (Великобагачанський, Глобинський, Зіньківський, Козельщинський, Лохвицький, Чорнухинський, Кобеляцький) не створили таку Програму.

Ми активно працюємо щодо залучення інвестицій на ремонт дороги. У 2020 році плануємо залучити близько мільярда гривень на капітальне відновлення доріг”, – повідомив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Як повідомив директор Департаменту фінансів Полтавської ОДА Павло Кропивка, через карантинні обмеження за півріччя цього року місцеві бюджети недоотримали 400 млн грн, а обласний – 60 млн грн.

“Через карантин місцеві бюджети недоотримали 400 млн грн, за песимістичних прогнозів на кінець року цей показник складе – 700 млн грн. Обласний бюджет недоотримав за півріччя 60 млн грн, а до кінця року – 150 – 170 млн грн. Такий відсоток недоотримання бюджетів маємо через відстрочку плати за землю”, – розповів Кропивка.

поширити новину: