Ви тут:
здоров’я Суспільство ТОП-новина Україна 

Супрун розповіла про фейкові методи боротьби з коронавірусом

Супрун розповіла про фейкові методи боротьби з коронавірусом

Ексміністерка охорони здоров’я Уляна Супрун повідомила, що разом з новиною про перший випадок коронавірусу в Україні, в трендах під постами побільшало реклами та “корисних” порад про те, як захистити себе.

“Особи, котрі заробляють на продажах сумнівних засобів, що нібито оберігають або навіть лікують всі ймовірні та неймовірні хвороби, схильні активізовуватися на фоні стурбованості людей. Будь ласка, не піддавайтеся фейкам та маніпуляціям, яких, вочевидь, буде багато. Від коронавірусу, як і від будь-якого іншого вірусу, НЕ захищають і, тим більше, НЕ лікують різні БАДи, цибульно-часникові відвари, олії кмину та гомеопатія”, – йдеться у дописі Супрун.

Так само тут безпомічні імуномодулятори, антивірусні препарати, або ж оксолінова мазь. Тобто, весь арсенал засобів, які зазвичай продають для лікування грипу і застуди, а тепер намагаються продати під новим соусом захисту від коронавірусу.

“Засоби, дієвість яких не доведена жодними науковими дослідженнями, не просто відберуть ваші гроші. Вони небезпечні ще й тим, що створюють ілюзію захисту та відвертають увагу від справді важливих речей, які допомагають”, – наголошує Уляна Супрун.

Фахові рекомендації, які поширюють міжнародні наукові спільноти та інституції зі сфери охорони здоров’я, дуже прості. Але вони діють, на відміну фейсбучних порад горе-маркетологів.

Від коронавірусу допоможе захиститися:

– Ретельне миття рук водою з милом щонайменше 20-30 секунд.
– Коли мила з водою немає поруч — користуйтеся антисептиком для рук. У розчині має бути 60%-80% спирту або 2% хлоргексидину. Антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук. Обробляйте руки щонайменше 30 секунд.
– Не торкайтися брудними руками очей, носа чи рота, уникайте тісного контакту з хворими людьми.
– Провітрювання та зволоження приміщень, дезінфекція поверхонь.

Читайте також: Коронавірус: все що варто знати, як вберегтися та найпоширеніші міфи

Для того, щоб допомогти своєму організму дати відсіч будь-яким хворобам, завжди збалансовано харчуйтеся, пийте багато води, займайтеся спортом та спіть вдосталь.

“Якщо бачите спробу нав’язати вам фейковий засіб лікування — ігноруйте цю особу або відправляйте її в бан. Турбота про інформаційну гігієну — теж важливий аспект боротьби з коронавірусом. Чим більше людей знатимуть про правдиві способи захисту, тим скоріше ми подолаємо хворобу”, – радить Супрун.

Система Orphus