Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Обласна філармонія, спорткомплекс та підземний паркінг: Володимиру Зеленському презентували проекти “Великого будівництва” на Полтавщині

Обласна філармонія, спорткомплекс та підземний паркінг: Володимиру Зеленському презентували проекти “Великого будівництва” на Полтавщині

Під час візиту Президента України Володимира Зеленського на Полтавщину голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов презентував йому проекти “Великого будівництва” в регіоні. 

Відповідно до програми “Велике будівництво” на Полтавщині збудують 5 опорних шкіл, 5 дитячих садочків та 5 стадіонів, які здадуть в експлуатацію у 2020 році.

Школа у Заводському будується з 2002 року, плануємо завершити наприкінці 2020 року. Всі школи є опорними, відповідають вимогам, де повинні навчатись мінімум 200 дітей. У дитячих садочках на Полтавщині дітей знаходиться 50 тисяч. 5 тисяч дітей перебувають на черзі. Цей об’єкт покликаний вирішити це питання. Також серед масштабних проектів – це стадіон у Кременчуці. Його кошторисна вартість складає 20 млн грн. Перша чергатрибуна, штучне покриття. Друга і третя черги будівництва будуть розплановані на 2021 та 2022 роки. Але це будуть інші об’єкти інфраструктури. У 2020 році стадіон буде завершений”, – розповів голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

На Полтавщині триває осучаснення приймальних відділень в опорних лікарнях. Також цьогоріч заплановано здати в експлуатацію 29 амбулаторій загальної практики сімейної медицини.

Будівельна готовність кардіоцентру у Полтаві нині складає 95%. Разом з цим планують реконструювати гараж для карет швидкої допомоги під підземний паркінг, який становитиме єдиний комплекс з кардіоцентром. Паркінг вміщуватиме 52 швидкі допомоги. Поруч з кардіоцентром буде парк для реабілітації хворих, які лікуватимуться у медзакладі.

Також Президенту розповіли про довгобуди. Зокрема, про спорткомплекс в Авіамістечку у Полтаві, який будується з 2007 року.

Він мав бути єдиним державним басейном, який би відповідав всім європейським вимогам для проведення оліміпійських змагань. Будівельна готовність становить 75%. Нам ще не вистачає для завершення 80 млн грн для внутрішніх оздоблювальних робіт. Є програма профільного Міністерства молоді та спорту, ми подали заявку. Є домовленості, що нам профінансують 60 млн грн. Решту коштів – з місцевого бюджету. В обласному бюджеті на цей об’єкт кошти передбачені”, – розповів Олег Синєгубов.

Щодо обласної філармонії, то її реставрацію планують завершити цього року. Загальна кошторисна вартість — 80 млн грн.

“Це довгобуд, який певний час був заморожений. Приміщення після ремонтів горіло двічі через порушення протипожежних норм. Підрядників змінили. У планах з областю дофінансувати проєкт. Подаємося і в програму профільного міністерства. Цьогоріч передбачили кошти й з обласного бюджету у розмірі 10 мільйонів, але можемо додати, оскільки перевиконання бюджету 2019 року по області 350 мільйонів гривень”, – сказав Олег Синєгубов.

Володимир Зеленський запропонував залучити до фінансування будівництва філармонії місцевий бізнес, меценатів.

“Я приїхав не на одну годину, тому хочу ще проїхатись і побачити це особисто, на власні очі, як там ведеться будівництво. Не тільки на мапах і фотографіях, а в реальному житті”, – додав Президент.

Система Orphus